Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

Mağdur İşcilerin Basın Açıklaması

22.08.2011
1.322
Mağdur İşcilerin Basın Açıklaması
REKLAM ALANI

Mağdur İşcilerin Basın Açıklaması

22.08.2011

19 Ağustos 2011 Cuma günü akşamı bir arkadaş grubumuz ile birlikte iftar programı yaparak Gülüç’te bulunan Otelimize gittik.

İftar sonrası otel çıkışında Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı görünce kendisine “kapatılması için İç İşleri Bakanlığı’na dilekçe verdiğin ve bizim aidatlarımızla yapılan otele nasıl geldiğini” sorma ihtiyacı hissettik.Kendisi de bize cevap olarak “siz kimsiniz lan bana hesap soruyorsunuz, sizin ciğerinizi sökerim, kellenizi alırım” şeklinde karşılık verince koruması da bu cevaptan cesaret aldı ve bizi iteklemeye ve darp etmeye çalışınca ortam gerilerek arbede yaşanmıştır.

REKLAM ALANI

Bizim amacımız; Belediye Başkanı ile tartışmak değil, çalışanı olmaktan gurur duyduğumuz, emeğimizi ve alın terimizi verdiğimiz, sayesinde çocuklarımızın geleceğini şekillendirdiğimiz, mühürlediği ve kapattığı işyerlerimizde onlarca arkadaşımızın işsiz kalıp mağdur olduklarını ekmeklerini kaybettiklerini ifade etmekti. Kaldı ki amacımız tartışmak olsa bunu Sayın Valimizin, Sayın Kaymakamımızın, Sayın Milletvekilimizin ve şehir protokolünün olduğu bir ortamda yapmayacak kadar aklı selim insanlarız.

Biz sendikada görev alıyoruz ancak hepimiz öncelikle Erdemir personeliyiz, Erdemir işçisiyiz. Bizim tek düşüncemiz dün olduğu gibi bu günde işimize, işyerimize, ekmeğimize sahip çıkmaktır, bunun uğrunda da kanunlar çerçevesinde önümüze çıkacak hiçbir engeli tanımayız, çünkü biz Erdemir işçileri olarak biriz ve birlikte bir aileyiz.

Yargıya intikal etmiş bu olay hakkında daha fazla söz söylemenin  doğru olmadığını düşünüyor, kendisinden davacı olduğumuzu da ifade etmek istiyoruz.

  

MAĞDUR ERDEMİR İŞÇİLERİ

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. erdoğan ataoğlu dedi ki:

    mağdur olan ve aynı zamanda haklı olan iş arkadaşlarımızın her zaman yanındayız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.