Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

Erdemir Basın Açıklaması

22.08.2011
1.289
Erdemir Basın Açıklaması
REKLAM ALANI

22.08.2011 

Erdemir Basın Açıklaması

19 Ağustos 2011 Cuma günü akşamı katıldığı bir iftar yemeği sonrası, aralarında Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi işçi temsilcilerinin de bulunduğu bir grubun kendisine sözlü ve akabinde fiili saldırıda bulunduğunu beyan eden Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gerek bu olayın ardından ifade vermek için gittiği Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda gerekse Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu tarafından basın kuruluşlarına gönderilen açıklamada yer alan“………bu olayda herhalde Türk Metal Sendikası Başkanı ile birlikte Erdemir Genel Müdürü’nün de katkısı var. Son zamanlarda Demir-Çelik Fabrikaları’nda yaptığımız mühürleme ve tetkik işlemlerinden ve çok büyük cezalar alacak olmalarından rahatsız oldular sanırım…. O Yusuf Ziya Odabaş’la Erdemir Genel Müdürü Oğuz Özgen…ikisi beraber bu olayı yönetiyorlar. Kesin ve net olarak biliyorum………Bu saldırının tek müsebbibi Yusuf Ziya Odabaş’tır; ….Ve Oğuz Özgen’dir. Ereğli Demir-Çelik Fabrikaları’nın Genel Müdürüdür…..“ifadeleri ile ERDEMİR Genel Müdürü Oğuz ÖZGEN’i, açık bir dille hukuka aykırı işler yapmakla suçlamakta, hedef göstermekte ve tehdit etmektedir.
 
Belediye Başkanının yukarıda belirtilen ifadelerinde bu saldırının nedeni olarak gösterdiği imar sorunlarının çözümü ve ruhsatlandırmalarla ilgili süreç gündeme geldiği günden bu yana hukuki zeminde yürütülmektedir. Ülkemizin ve bölgemizin en önemli sanayi kuruluşlarından olan, tüm paydaşları ile her zaman iyi ilişkiler içinde bulunan ve her zaman kurumsal kültürüne yakışır bir duruş sergileyen Şirketimiz ve Yöneticilerimiz hukuk dışı uygulamaları daima kabul edilemez bulmuş ve hukuk dışı uygulamalar içinde asla bulunmamıştır.
 
Bu vesile ile belirtmek isteriz ki Şirketimizin üzerine düşen tüm yükümlülükleri yerine getirerek imar sorunlarının çözümlenmesi ve ruhsat almak için yapmış olduğu müracaatlar, Belediye Başkanlığı tarafından çeşitli bahaneler ve mesnetsiz gerekçelerle bekletilerek sonuçlandırılmamakta, ruhsat alması kasıtlı olarak engellenmektedir.
                                                  
Basın organlarında yer aldığı üzere Şirketimizin çeşitli ünitelerinde Belediye Başkanlığı tarafından yapılan mühürleme işlemlerine konu yapıların önemli bir kısmı Şirketimizin özelleştirilmesi öncesinde yapılmış ve bu yapılardan bir kısmının açılışları da bizzat Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil POSBIYIK tarafından yapılmıştır. 
 
Şirketimiz ve Yöneticilerine karşı bulunmuş olduğu asılsız iddialar, gerçek dışı söylemler ve görevini kötüye kullanması nedenleri ile Kdz. Ereğli Belediye Başkanı hakkında T.C. Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı nezdinde idari başvurularda bulunulduğu gibi, ayrıca, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’nın hukuka aykırı uygulamaları yargıya taşınmıştır. Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’nın hukuka aykırı uygulamaları, haksız ithamları ve talepleri devam ettiği sürece yargı yoluna gidilmeye devam edilecektir.
 
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil POSBIYIK tarafından yapılan, ERDEMİR Genel Müdürü Oğuz ÖZGEN’in ve Şirketimiz Yönetiminin itibarını zedelemeye yönelik maksatlı, gerçek dışı ve suç unsuru taşıyan açıklamaları hakkında da her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.
 

EREĞLİ DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARI T.A.Ş.

REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.