Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

Çelikhane ve Sürekli Dökümler çalışanları eşleri ile birlikte gönüllerince eğlendiler

26.09.2011
1.730
Çelikhane ve Sürekli Dökümler çalışanları eşleri ile birlikte gönüllerince eğlendiler
REKLAM ALANI

 ÇELİKHANE VE SÜREKLİ DÖKÜMLER

 ÇALIŞANLARI EŞLERİ İLE BİRLİKTE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Şubemizin aldığı karar ve Genel Merkezimizin desteği ile; çalışanlarımız ve aileleri ile sosyal paylaşımlarda bulunmak, aileler arası dostluk, kaynaşma ve dayanışmayı pekiştirmek amacıyla düzenlenen eşli kaynaşma yemeklerinin ilki Çelikhane ve Sürekli Dökümler üniteleri çalışanlarımız için gerçekleştirildi.

REKLAM ALANI

13 Eylül 2011 Salı günü; Büyük Anadolu Otelinde gerçekleştirilen geceye Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Sayın İsmail DURSUN’da katıldı.

 
Gecenin açılış konuşmasını yapan Şube Başkanımız Sayın Yusuf Ziya ODABAŞ; uzun zamandır programımızda olan ancak fırsat bulup da gerçekleştiremediğimiz bu organizasyonun bugün ilkini gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde olduğunu belirterek katılım sağlayan ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür etti. Bu kapsamda 8 gece organize edileceğini belirten ODABAŞ; her konuda olduğu gibi bu gecenin düzenlenmesi konusunda da desteğini esirgemeyen başta Genel Başkanımız Pevrul KAVLAK ve tüm Genel Merkez yöneticilerimize teşekkür etti.
 
Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Sayın İsmail DURSUN’da Genel Başkanımız Sayın Pevrul  KAVLAK’ın selam ve sevgilerini ileterek başladığı konuşmasına Türk Metal Sendikasının sosyal sendikacılık anlayışından ve aileye verdiği önemden bahsederek devam etti.
 
DURSUN; her başarılı erkeğin yanında bir kadının olduğunu, çalışılınca başarılı olunduğunu ve bizlerin ailemizin, eşimizin, çocuğumuzun geleceği için çalışıp para kazandığımızı, iş yerlerimizde rekorlar kırdığımızı ama bu başarıların arkasında bizlerin gönüllerini hoş, kafalarımızı rahat kılan eşlerimizin olduğunu ve bizlerin eşlerimiz sayesinde başarılı olduğumuzu söyledi.
 
Türk toplumunun ataerkil değil anaerkil bir toplum olduğunu, eskiden beri Türk kavimlerinde ataların değil anaların söz sahibi olduğundan bahseden DURSUN; bu geceyi Türk Metal Sendikasını tanıyan değerli üyelerimizden çok bizleri daha az tanıma fırsatı bulmuş siz değerli eşlerimizle paylaşımlarda bulunmak ve sizlere mutlu bir gün yaşatabilmek için düzenlendiğini belirtti.
 
Türk Metal Sendikası’nın bugün 360 bin üyesi bulunan Türkiye’nin en büyük sendikası olduğunu; Türk Metal Sendikası’nın sadece 2 yılda bir toplu iş sözleşmeleri yapan bir sendika değil, dünyada ve ülkemizde ilk kez kadın kurultayları düzenleyen, Metal Çocuk Kulüp organizasyonu ile değişik kültürlerden çocuklarımızı dünyanın çeşitli ülkelerine birer haftalık geziler düzenleyerek onların ufuklarının açılmasına katkı sağlayan bir sendika olduğunu, ülkemizde ve dünyada eğitime en çok destek veren sendika olduğunu, üyesinden aldığı aidatı yine üyesine sosyal yatırım olarak döndüren büyük bir sendika olduğunu anlattı.
 
DURSUN; sözlerine Şube Başkanımıza ve Şube Yönetimimize böyle güzel geceyi düzenledikleri için teşekkür ederek son verdi.

400 kişinin katıldığı muhteşem gecede konuşmaların ardından yemek ve müzik programlarıyla çalışanlarımız eşleri ile birlikte doyasıya eğlendiler.

   

 

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. coşkun çiftçi dedi ki:

    emeği geçenlere başta başkanımız olmak üzere teşekkürler …

  2. Tuncay Güven dedi ki:

    Başta sayın başkanımıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Çok güzel bir organizasyon oldu. Her başarılı kişilerin arkasındaki güçün ailesi olduğu düşünüldüğünde bu organizasyonun dahada anlam kazandığı ve onlarında unutulmadığını görmek hepimizi daha da mutlu etmiştir. Daha da güzel organizasyonlara imza atacağınızdan hiç şüphe etmiyoruz… Saygılarımla.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.