Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

TÜRK METAL SENDİKASI’ndan EĞİTİME DESTEĞE DEVAM…

10.10.2011
1.106
TÜRK METAL SENDİKASI’ndan EĞİTİME DESTEĞE DEVAM…
REKLAM ALANI

Kdz. Ereğli ilçesinde Zonguldak Karaelmas Üniversitesi tarafından yürütülen “Bir Sınıf Da Senin Olsun” projesi kapsamında Ereğli Eğitim Fakültesi’ne bir sınıfta sendikamızdan….

Kdz. Ereğli ilçesinde Zonguldak Karaelmas Üniversitesi tarafından yürütülen “Bir Sınıf Da Senin Olsun” projesi kapsamında Ereğli Eğitim Fakültesi’nde yeni düzenlenen sınıfların açılışı yapıldı.

ZKÜ Ereğli Eğitim Fakültesi’nde düzenlenen açılış törenine; Zonguldak Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç, Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Ali Sadi Ünsal, Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Zülkarneyn Kısık, Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Koçak, ZKÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, ZKÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, Hacı Kadri Yılmaz’ın kızı Zuhal Yılmaz, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, TSO Meclis Başkanı Zeki Us, sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

REKLAM ALANI

Törende konuşan ZKÜ Rektörü Prof Dr. Mahmut Özer, “Biliyoruz ki ZKÜ sadece Ereğli’nin değil, Zonguldak’ın çıkış noktasıdır. ZKÜ ne kadar güçlü olursa Zonguldak ve ilçeleri de güçlü olur. Bizler öğrencilerimizin fiziksel koşullarını iyileştirmek için çalışıyoruz. Ben kampusları gezerken gördüm ki, ilkokul sıralarında eğitim veriliyor. Hedefimiz bu kampanya ile ilgili 2011 yılı içerisinde ilkokul sırasının olduğu hiçbir eğitim birimimizin olmamasıdır. Başta Kaymakamımız olmak üzere Ereğli’deki tüm eğitim gönüllülerine teşekkür ediyorum. Eğitim Fakültesi’nin bizim diğer eğitim birimlerimizden ayrı bir yeri var. Eğitim Fakültesi’nin fiziki imkanlarını iyileştirip, hızlı bir şekilde güçlenip, ülkemizin yüksek öğretimine, istihdamına ve geleceğine katkı sağlayacağız” dedi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay da, “İlçemiz Eğitim Fakültesi’nde ZKÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ile başlattığımız ‘Bir Sınıf Da Senin Olsun’ projesi olumlu sonuçlar verdi. Bugün 27 sınıftan 14’nün açılışını yapmaktayız. Projemize duyarlılık gösteren kurum, kuruluş ve eğitim gönüllülerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ereğli Eğitim Fakültesi’nde yeniden düzenlenen, onarımı yapılan sınıflara katkıda bulunan kurum, kuruluş ve hayırsever eğitim gönüllülerine plaket verildi.

Türk Metal Sendikası adına plaketi Kdz.Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya ODABAŞ aldı.

 

 

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.