Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

ÜYELERİMİZ TEKNİK GEZİDEYDİ…..

19.10.2011
1.363
ÜYELERİMİZ TEKNİK GEZİDEYDİ…..
REKLAM ALANI

ÜYELERİMİZ TEKNİK GEZİDEYDİ…..

Çalışanlarımızın teknik bilgi seviyelerini yükseltmek, yeni teknolojilerle beraber  değişik üretim tesislerini ve çalışma ortamlarını da yerinde görmelerini sağlamakla birlikte ülkemizin değişik bölgelerindeki farklı kültürleri ve kültürel miraslarımızı tanımalarını sağlamak amacı ile Sendikamız ve Erdemir’in ortaklaşa düzenlediği teknik ve kültürel gezilerin ilki, 03-08 Ekim 2011 tarihleri arasında  48 üyemizin katılımı ile Aksaray, Hatay (İskenderun), Gaziantep, Adana ve Kayseri bölgelerine gerçekleştirildi.

 Üyelerimize yönelik olarak düzenlenen ve 03 Ekim 2011 Pazartesi günü şehir terminalinden hareketle başlayan gezinin ilk durağı Aksaraydı. Aksaray’da MERCEDES fabrikasının kamyon üretim tesislerinin aks üretim, şasi üretim, yarı mamul üretim, motor ve kasa montaj  ile finish birimleri gezilmiş, bu birimlerde 1-12 mm kalınlıklar arasında Şirketimiz mamulü sacların da kullanıldığı görülmüştür. Fabrika gezisinden sonra yola devam eden grubumuz aynı gün İskenderun’a ulaşmıştır.               

REKLAM ALANI

04 Ekim 2011 Salı günü kardeş şirketimiz olan İSDEMİR’in Liman, Kok Fabrikası, Yeni Yüksek Fırın, Çelikhane ve Sıcak Haddehane tesislerinin gezilmesinin ardından, Antakya’ya hareket eden grup, burada Antakya Mozaik Müzesi’ni ve Antakya’yı gezmiştir.               

05-06 Ekim 2011 Çarşamba ve Perşembe günleri Gaziantep’te bulunan gurubumuz Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan ve müşterimiz olan ÖZMAKSAN Isı Sanayi tesislerini gezdi. ÖZMAKSAN’ın Küçük bir tesis olmakla beraber, Şirketimiz’den almış oldukları sıcak rulo ve levhalarla buhar ve kalorifer kazanları üretmesi ve bir çok ülkeye de ihracat yapmakta olması çalışanlarımızı son derece mutlu etmiştir. Gurubumuz tesis gezisi sonrası Avrupa’nın en büyük Hayvanat Bahçelerinden biri olan  Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni gezmiştir. Akşam gerçekleştirilen toplu yemek organizasyonu ile hem grup içindeki kaynaşma üst seviyelere çıkarılmaya çalışılmış, hem de gezi organizasyonunun işleyişi ile ilgili grup üyeleriyle bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Gurubumuz 07 Ekim 2011 Cuma günü ise, Adana’ya ulaşıp burada OYAK Adana Çimento tesislerinin üretim ve üretim kontrol sistemlerini gezdikten sonra Kayseri’ye hareket etmiştir.  

48 kişilik gurubumuz geziyi planlanan ve amaçlanan şekilde tamamlayarak moral ve motivasyon kazanmış bir şekilde 08 Ekim 2011 Cumartesi günü Ereğli’ye dönmüştür.

 

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.