Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

TEKNİK GEZİLERİN İKİNCİSİ EGE BÖLGESİNE YAPILDI…

01.11.2011
2.429
TEKNİK GEZİLERİN İKİNCİSİ EGE BÖLGESİNE YAPILDI…
REKLAM ALANI

TEKNİK GEZİLERİN İKİNCİSİ EGE BÖLGESİNE YAPILDI…

Çalışanlarımızın teknik bilgi seviyelerini yükseltmek, yeni teknolojilerle beraber  değişik üretim tesislerini ve çalışma ortamlarını da yerinde görmelerini sağlamakla birlikte, ülkemizin değişik bölgelerindeki farklı kültürleri ve kültürel miraslarımızı tanımalarını sağlamak amacı ile Sendikamız ve Erdemir’in ortaklaşa düzenlediği teknik ve kültürel gezilerin ikincisi, 24-29 Ekim 2011 tarihleri arasında  48 üyemizin katılımı ile  Bursa, İzmir ve Çanakkale bölgelerine gerçekleştirildi.

Üyelerimize yönelik olarak düzenlenen ve 24 Ekim 2011 Pazartesi günü şehir terminalinden hareketle başlayan gezinin ilk durağı Bursa’ydı. Orhangazi’ye ulaşan grubumuz burada, başta otomotiv ve otomotiv yan sanayi olmak üzere, makina imalat sanayi ile savunma sanayi için ihtiyaç duyulan alaşımlı, alaşımsız ve yüksek alaşımlı  vasıflı çelik üreten bir kuruluş olan Asil Çelik Fabrikasını gezmiş, fabrika gezisinin ardından Bursa’da konaklamıştır.

REKLAM ALANI

25 Ekim 2011 Salı günü İzmir’e hareket eden grubumuz burada Ege Endüstri A.Ş. tesislerini gezmiş, fabrikada yıllık 30 bin ton Erdemir sacı kullanılarak yerli ve yabancı otomotiv üreticilerine, özellikle ağır vasıta araçlarına, dingil ve aks kovanı üretimi yapıldığı, sacların tamamının ise Şirketimizden temin edildiği bilgisi alınmıştır.

26 Ekim 2011 Çarşamba günü grubumuz; Kültürel Gezi kapsamında Selçuk’a hareket etmiş, Selçuk’ta Meryem Ana Kilisesi ve Efes Harabelerini gezen grubumuz öğle yemeğinden sonra Şirince kasabasına geçmiştir. Burada grup hem kasabayı gezme hem de yöreye özgü ürünlere yönelik alışveriş yapma imkanı bulmuştur.

27 Ekim 2011 Perşembe günü ise grubumuz Yeni Foça/Aliağa yolu üzerinde bulunan İzmir Demir Çelik Fabrikası’na ulaşmış, 1.320.000 ton/yıl çelik üretim kapasitesi bulunan  ve nervürlü inşaat demiri üreten ark ocaklı fabrikanın; çelik üretim hatlarını ve haddehane tesislerini gezmiştir. Fabrika Gezisi sonrası grubumuz Çanakkale’ye hareket etmiştir.

28 Ekim 2011 Cuma gününü Çanakkale’de geçiren grubumuz; Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda  Arıburnu, Conk Bayırı, 57. Alay Şehitliği, Ertuğrul Tabyası, Harp Hatıraları Müzesi, Kemal Yeri Yazıtı, Kesikdere Şehitliği, Mehmetçiğe Saygı Anıt, Mehmetçik Şehitlik Abidesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Yahya Çavuş Şehitlik Anıtı, Yüzbaşı Mehmet Şehitliği’ni  rehber eşliğinde gezmiştir.

29 Ekim 2011 Cumartesi günü Truva Antik Şehrini de gezerek programını tamamlayan 48 kişilik gezi grubumuz yapılan bu organizasyondan son derece memnun, moral ve motivasyonları yüksek olarak aynı gün Ereğli’ye dönmüştür.

 

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. akan koc dedi ki:

    işte sendika işte işçi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.