Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

ENGELLERİ ARAMIZDAN KALDIRIYORUZ….

29.03.2012
1.157
ENGELLERİ ARAMIZDAN KALDIRIYORUZ….
REKLAM ALANI

ENGELLERİ ARAMIZDAN KALDIRIYORUZ….

Sendikamızın organizasyonu ile üyelerimizden toplanan yardımlar ile alınan akülü tekerlekli sandalye, 12 yaşındaki engelli öğrenciye teslim edildi.

Ereğli Fiziksel Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen törende konuşma yapan Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay; Türk Metal Sendikası’nın Kaymakamlık bünyesinde düzenlenen çeşitli kampanya ve organizasyonlara her türlü desteği verdiğini söyledi.

REKLAM ALANI

Türk Metal’in, “Eğitime Renk Katalım Kampanyası” kapsamında 15 ilköğretim okulunu bakım ve onarımına büyük katkı sağladığını hatırlatan Çay, şöyle dedi:

“Bugün de, Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği ile Kaymakamlığın organize ettiği, “Engelleri Aramızdan Kaldıralım” kampanyasına bir adet akülü sandalye bağışında bulunarak katkılarını sürdürdüler. Bu sayede bir çocuğumuzun sevinmesini, özgüvenini kazanmasını sağladılar.

Katkılarından dolayı Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’a, sendika yönetimine, Erdemir‘e ve çalışanlarına, Şentürk’e, Dr. Erdoğan’a, kurum ve kuruluşlar ile hayırseverler bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Şube Başkanı Odabaş da, bu kampanyalara katılmalarında Kaymakam Çay’ın teşvik edici olduğunu ifade ederek, “Erdemir çalışanları ve Türk Metal Sendikası olarak, bir engellimize akülü sandalye temin ettiğimiz için mutluyuz. Kardeşimizin bundan sonraki günlerde daha güzel günler yaşamasını temenni ediyoruz. Sayın Kaymakam Çay’a, Dernek Başkanı Şentürk’e ve işçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, kampanya kapsamında bugüne kadar yaklaşık 30 engelliyi akülü sandalye sahibi yaptıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl Sayın Kaymakamımız İbrahim Çay’ın himayelerinde ve hamiyetperverliğiyle başlattığımız kampanya da olumlu sonuçlar alıyoruz. Bu sayıyı Haziran ayına kadar ihtiyaç duyulan 100 sandalyeye çıkarma hedefindeyiz. Katkılarından dolayı Sayın Kaymakamımız Çay’a, Sayın Odabaş’a, Erdemir Genel Müdürlüğüne, derneğimizi ve engellileri sahipsiz bırakmayan fedakar Erdemir işçilerine çok teşekkür ediyorum.”

Tekerlekli sandalyesini teslim alan Kepez İzmirlioğlu İlköğretim Okulu 6. Sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Berk Turan, tekerlekli sandalye sahibi olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getirerek, “bu mutluluğu yaşamama vesile olan Türk Metal Sendikası’na ve Erdemir çalışanlarına teşekkür ediyorum. Okullarımı başarı ile bitirerek bilgisayar mühendisi olmak istiyorum” diye konuştu.

Derneğin hazırlattığı teşekkür plaketini Kaymakam Çay’ın, Odabaş’a verdiği tören, hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi. Törene, Sendikamızın İcra Kurulu, Baş Temsilcimiz, bazı Erdemir işçileri ile dernek yöneticiler ve öğrencinin ailesi katıldı.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.