Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

ÜNİVERSİTE GİRİŞİMİNE İŞÇİDEN TAM DESTEK

27.03.2012
1.647
ÜNİVERSİTE GİRİŞİMİNE İŞÇİDEN TAM DESTEK
REKLAM ALANI

ÜNİVERSİTE GİRİŞİMİNE İŞÇİDEN TAM DESTEK

Ereğli’de son günlerde yaşanan gelişmenin bir anda ilçede umut ışıklarının daha çok yanmaya başladığı ortamı yarattığını gözlemliyoruz.

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın, ilçeye üniversite kurulması ve adının da “Bülent Ecevit” olması yolunda attığı adım olan toplantıda yerimizi almış, olumlu gelişmeye katkı sağlayacağımızı net bir dille açıklamıştık.

REKLAM ALANI

TSO’nun attığı adımın ilk meyvesi olarak da, merhum Ecevit’in çok değerli eşi Rahşan Ecevit’in ilçemize gelmesi; sivil toplum kuruluşları ile yapılan toplantıda bizzat “Bülent Ecevit ismini Ereğli’de kurulması muhtemel üniversiteye verilmesini kabul etmesi”, istenilende bir adım daha ileriye gidilmesine vesile olmuştur.

Elbette biliyoruz ki; mevcut yasa ve koşullarda ilçelerde üniversite oluşturulması (henüz) söz konusu değildir. Ancak, bu, hiçbir zaman ilçelerde üniversiteler kurulmayacak anlamına da gelmemektedir. Kaldı ki Sayın Rahşan Ecevit’in de toplantıda sorduğu gibi ilçe nüfusu 109 bin 400’ü bulan (Bu rakam Zonguldak İl nüfusuna eşdeğerdir) Ereğli’nin, il olma hakkını yakalaması gibi üniversite kurulabilmesi için de ekonomisi, sosyal ve kültürel gelişimi alt yapısı gibi bir çok ilden daha ileri vaziyettedir.

Bu bilinç içindeki sendikamız, yakından takip ettiği gelişmelerden de yola çıkarak, kurulması amaçlanan üniversiteye olabildiğince önemli bir katkı daha sağlamaya karar verdi.

Bu amaçla, Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’ın da son derece sıcak baktığı gelişme doğrultusunda, sendikamız öncülüğünde üyelerimizin de isteği ile ERDEMİR’de çalışan arkadaşlarımızla, “ilçeye üniversite kurulması için imza kampanyası” başlatılmıştır. Kampanyada toplanacak imzaları Ankara’da yetkili makamlara ulaştırılacağız.

Üreten, kazandıran, kazanan anlayışla ilçe, bölge ve ülke ekonomisine büyük katkısı olan ERDEMİR çalışanlarımız, sendikamız öncülüğündeki bu girişimle, aynı zamanda eğitime katkı sağlamayı da ihmal etmediğini bir kez daha göstermiştir.

Ereğli’nin geleceğine katkı sağlayacak, büyümesinin önünü açacak her oluşumda yer alacağımızı bir kez daha belirtiyor, ilçeye üniversite kazandırılması yolunda atılan adımları sonuna kadar destekliyoruz. 25.03.2012

YUSUF ZİYA ODABAŞ
TÜRK METAL SENDİKASI
KDZ. EREĞLİ ŞUBE BAŞKANI

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. Oktay Gürbüz dedi ki:

    Ereğli mize eğitim alanında yapılacak her türlü girişime tam destek.Yeterki yarınlarımıza iyi bir gelecek bırakabilelim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.