Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

1 MAYIS KUTLU OLSUN

30.04.2012
1.998
1 MAYIS KUTLU OLSUN
REKLAM ALANI

1 MAYIS KUTLU OLSUN

İşçilerin hak mücadelesinde elde ettikleri kazanımların hatırlandığı bir 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı daha kutluyoruz.

Fitili 1886’da ABD’de ateşlenen ve verilen mücadele sırasında idamların dahi yaşandığı dünyada 1 Mayıs, 1889’da işçi sınıfının birlik ve mücadele günü olarak ilan edilirken, 1890’da ise “Bayram” olarak kutlanmaya başlamıştır.

REKLAM ALANI

Ülkemizde de 1909’da kutlamalarına başlanan 1 Mayıslarda, yıllar içinde ne yazık ki son derece üzücü olaylar yaşanmıştır. Her kutlamanın bir öncekine göre daha kalabalık ve coşkulu geçmesinin bazı kesimlere verdiği rahatsızlık ne yazık ki 1977’deki kutlamaları katliama çevirmiştir.

Ancak tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen bugün de 1 Mayıs’ı coşku içinde kutlayacağız, hak arama mücadelemizi de aynı şekilde sürdüreceğiz.

Türk-İş’in büyük mücadelesi sayesinde 1 Mayıs’ın bayram ilan edilmesi ve resmi tatil olmasında emeği geçen Türk-İş yönetimine emekçiler adına şükranlarımızı sunarız.

Özellikle ‘Emeğin Başkenti’ Zonguldak için ayrı öneme sahip olan  1 Mayıs, madencisi, Erdemir çalışanı için daha da anlamlı hale gelmektedir.

İşçimizin hak ve menfaatlerinin artırılması, korunup kollanması konusunda Türk Metal Sendikası olarak verdiğimiz mücadeleden her zaman başarıyla çıkmış, bundan sonraki süreçte de çalışanlarımızın alın terlerinin karşılığını en iyi şekilde almaları yolunda tavrımız aynı olacaktır.

Gücünü işçisinden alan Türk Metal Sendikası, bölgesi ile de sağladığı barış ortamı sayesinde çalışanın yanında mücadelesini sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle ağır sanayi olan Erdemir’deki  işçi arkadaşlarımız olmak üzere döktüğü alın teri ile ekmeğini kazanarak evini geçindiren işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyoruz.

Yusuf Ziya ODABAŞ
Türk Metal Sendikası
Kdz. Ereğli Şube Başkanı

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. oktaygürbüz dedi ki:

    1 Mayıs işçi bayramı tüm dünyaya ve ülkemize kutlu olsun.Emek ve alın terinin yılda bir kez anılması bizim için çok değerlidir.Buna katkısından ötürü sendikamıza sonsuz tesekkürlerimi sunarım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.