1.SOĞUK HADDEHANE MEKANİK BAKIM EKİPLERİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA

1.SOĞUK HADDEHANE MEKANİK BAKIM EKİPLERİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA
20 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 2.550 kez okundu.
Reklam

1.SOĞUK HADDEHANE

MEKANİK BAKIM EKİPLERİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA

1.Soğuk Haddehane Asitleme hatlarında kullanılan asidin geri kazanımı, Asit Rejenerasyon Tesislerinde gerçekleştirilmektedir.

2004 yılında yeni kurulan Asitleme-3 hattı ve modernize olan Asitleme-2 hatlarında sülfürik asitten hidroklorik aside geçilmiş, yeni Asit Rejenerasyon Hattı devreye alındıktan sonra Eski Asit Rejenerasyon Hattı devre dışı kalmıştır.

3 katlı bu eski tesiste, mekanik bakım ekipleri tarafından söküm işlemi yapılmış, tesisten çıkan tüm hurdalar hurda hazırlama tesisine gönderilerek geri kazanımı sağlanmıştır.

Ayrıca; tesisin içi yeniden düzenlenerek zemin kat atölye, 1. kat personel iş dağıtım yeri, 2. ve 3. katlar ambar olarak kullanılmaya başlanmıştır. Demir yolu yanındaki konteynerdeki, iş dağıtım yeri iptal edilerek personelin daha sağlıklı bir ortamda çalışması sağlanmıştır.

Ayrıca etrafta dağınık şekilde bulunan 280.000 $ değerindeki plastik bazlı malzemeler bir bölgede toplanarak kilit altına alınmıştır. Bu uzun soluklu çalışma sonucunda eski tesisin yeniden kullanıma açılması ve mekanik bakıma asit transferi için alınan yeni kamyon için 20.04.2012 tarihinde sendika başkanımızın katılımı ile bir açılış düzenlenmiştir. Kesilen 2 adet adak kurban ile 150 kişilik bir ekiple yemekli kutlama yapılmıştır.

 

Reklam
1.SOĞUK HADDEHANE MEKANİK BAKIM EKİPLERİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Oktay Gürbüz dedi ki:

    Yeni tesisin arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni eder.Kazasız çalışmalar dilerim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git