Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

1.SOĞUK HADDEHANE MEKANİK BAKIM EKİPLERİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA

20.04.2012
2.302
1.SOĞUK HADDEHANE MEKANİK BAKIM EKİPLERİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA
REKLAM ALANI

1.SOĞUK HADDEHANE

MEKANİK BAKIM EKİPLERİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA

1.Soğuk Haddehane Asitleme hatlarında kullanılan asidin geri kazanımı, Asit Rejenerasyon Tesislerinde gerçekleştirilmektedir.

REKLAM ALANI

2004 yılında yeni kurulan Asitleme-3 hattı ve modernize olan Asitleme-2 hatlarında sülfürik asitten hidroklorik aside geçilmiş, yeni Asit Rejenerasyon Hattı devreye alındıktan sonra Eski Asit Rejenerasyon Hattı devre dışı kalmıştır.

3 katlı bu eski tesiste, mekanik bakım ekipleri tarafından söküm işlemi yapılmış, tesisten çıkan tüm hurdalar hurda hazırlama tesisine gönderilerek geri kazanımı sağlanmıştır.

Ayrıca; tesisin içi yeniden düzenlenerek zemin kat atölye, 1. kat personel iş dağıtım yeri, 2. ve 3. katlar ambar olarak kullanılmaya başlanmıştır. Demir yolu yanındaki konteynerdeki, iş dağıtım yeri iptal edilerek personelin daha sağlıklı bir ortamda çalışması sağlanmıştır.

Ayrıca etrafta dağınık şekilde bulunan 280.000 $ değerindeki plastik bazlı malzemeler bir bölgede toplanarak kilit altına alınmıştır. Bu uzun soluklu çalışma sonucunda eski tesisin yeniden kullanıma açılması ve mekanik bakıma asit transferi için alınan yeni kamyon için 20.04.2012 tarihinde sendika başkanımızın katılımı ile bir açılış düzenlenmiştir. Kesilen 2 adet adak kurban ile 150 kişilik bir ekiple yemekli kutlama yapılmıştır.

 

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. Oktay Gürbüz dedi ki:

    Yeni tesisin arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni eder.Kazasız çalışmalar dilerim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.