Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

EĞİTİME TAM DESTEK

10.04.2012
1.238
EĞİTİME TAM DESTEK
REKLAM ALANI

EĞİTİME TAM DESTEK

Sendikamızın anlaştığı dershanelerde ERDEMİR çalışanlarının öğrenci çocukları için indirimli eğitim uygulamasına geçildi.

Şube Sekreterimiz Metin Ercan, yaptığı açıklamada, Sendikamızın ülke genelinde olduğu gibi Karadeniz Ereğli Şubesi olarak da bölgede eğitim ve öğretime desteğini sürdürdüğünü belirtti.

REKLAM ALANI

Bugüne kadar eğitim ve öğretime sağladıkları katkıları basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaştıklarını anlatan Ercan, şunları kaydetti:

“Sendikamızın bölgemizde uygulamaya koyduğu yeni bir etkinlik de, ERDEMİR çalışanlarımızın öğrenci çocuklarının 2012/2013 eğitim ve öğretim dönemini kapsayacak şekilde ilçedeki dershanelerden daha uygun koşullarda faydalanması olacaktır. Bu amaçla, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden aldığımız liste doğrultusunda, 2 Mart 2012’de bölgemizdeki dershanelere gönderdiğimiz yazı ile ERDEMİR çalışanlarının çocuklarına uygulayabilecekleri indirimli fiyatlarını 23 Mart 2012’ya kadar sendikamıza bildirmelerini istedik. Talebimize ise belirlediğimiz sürede 10 dershane arasında Özel Öz Çözüm Dergisi Dershaneleri, Final Dergisi Dershaneleri ve Seviye Ölçüm Dershaneleri yanıt veren dershaneler olmuştur.

Zamanında sendikamıza dönüş yapan dershanelere de yönetim kurulu olarak ziyaret ederek incelemede bulunduk. Yaptığımız inceleme ve  aştırmalarda, Özel Öz Çözüm Dergisi Dershaneleri ve Final Dergisi Dershaneleri ile ERDEMİR çalışanlarımızın çocuklarının daha uygun koşullarda eğitim ve öğretim hizmeti alabilecekleri yönünde anlaşmaya karar vererek gerekli anlaşmayı da imza altına aldık.

Bu konudaki çalışmalarımız ve sonuçlarını ERDEMİR’de çalışan arkadaşlarımıza bilgi olarak aktardık. Öğrenci velileri bugünden (03 Nisan 2012) anlaşma sağlanan dershanelerle görüşüp kayıt yaptırabilirler.”

7 DERSHANEYE TAVIR KONULACAK!

Ercan, anlaşma sağlanan iki dershane yetkililerine teşekkür ettiklerini ifade ederek, “Ancak, diğer 7 dershanenin duyarsızlığına ise üzüldüğümüzü bildirmek istiyoruz. Kurulma çalışmalarına başlanmasından itibaren Ereğli ekonomisinin can damarı konumundaki ERDEMİR ve çalışanlarından yıllarca önemli kaynak sağlayan 7 dershanenin bu tutumunu doğru bulmuyoruz. Türk Metal Sendikası ve ERDEMİR çalışanları olarak, anılan dershanelere yönelik tavrımız, sürekli göz önünde tutulacaktır” dedi.

Şube Sekreterimiz Metin ERCAN ve Mali Sekreterimiz  Sedad TAŞDELEN, iki dershane yetkilisi ile varılan anlaşmayı içeren protokolü şube binasında imzaladı.

 

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.