Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

CHP’Yİ ZİYARET ETTİK

03.05.2012
1.137
CHP’Yİ ZİYARET ETTİK
REKLAM ALANI

CHP’Yİ ZİYARET ETTİK

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube yönetim kurulumuz, CHP İlçe yönetimine iade ziyaretinde bulundu. CHP İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş nezdinde Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası (Erdemir) çalışanlarının 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladığını söyledi.

Şube Başkanı Odabaş ile yöneticilerini CHP’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Kartal, “Önümüzdeki süreçte, barış ve demokratik kurallar içerisinde Ereğli’de hep birlikte bir şeyler yapabilmenin yolunu belirleyeceğiz. İlçedeki çeşitli toplum kesimlerini temsil eden kuruluş ve kurumların demokrasi kuralları içerisinde, bir birleriyle dayanışma, karşılıklı diyalog halinde oldukları zaman Ereğli’ye çok iyi hizmetler getirilebileceğine geçmişte tanık olduk. İnşallah bundan sonra da tanık olacağız” dedi.

REKLAM ALANI

  “ERDEMİR ELMASTIR, KIYMETİNİ BİLİYORUZ”

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Odabaş da, İşçi Bayramı’nı kutlamasından dolayı Kartal’a teşekkür ederek, şunları söyledi:

Bilindiği gibi Erdemir’de, kendi işçisiyle yüksek fırın Zübeyde’nin ‘rilane’ çalışması başlatıldı. Erdemir işçisinin alın teri ile kimsenin burnu dahi kanamadan çalışmalar tamamlanabilirse, Türk Metal Sendikası olarak bundan mutluluk duyacağız. Erdemir gözümüzde çok büyük değeri olan adeta bir ‘elmas’tır. Bunun kıymetini de biliyoruz. İnşallah yapacağımız çalışmalarla birlikte kuruluşu daha iyi noktalara getireceğiz.

Önümüzdeki süreçte Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerimiz başlıyor. Bu dönemde sendika olarak biraz daha yoğun olacağız. İnşallah Erdemir çalışanları ve Ereğli için hayırlı bir sözleşmeye imza atacağız. Partinizin çalışmalarına da başarılar diliyoruz.”

Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Sedat Taşdelen Şubesi yönetim kurulu üyeleri Mehmet Karakaya, Hakan Eskibina, İşyeri Baştemsilcisi Mustafa Yıldız ile bazı CHP yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette, karşılıklı görüş alış, verişinde bulunuldu.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.