ENGELLERİ KALDIRDILAR

ENGELLERİ KALDIRDILAR
4 Mayıs 2012 tarihinde eklendi, 1.830 kez okundu.
Reklam

ENGELLERİ KALDIRDILAR

Kdz.Ereğli’de 3 dernek ve 1 temsilcilik akülü tekerlekli sandalye bağışında bulundu. Kdz.Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nde gerçekleştirilen törene Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, GMİS Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, avukatlar, yöneticiler, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

100’E YAKIN İHTİYAÇ VAR

Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, 100’e yakın akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı bulunduğunu bu eksikliğin de birlik ve beraberlik içerisinde kapatılacağına inandığını belirtti. Engelleri kaldıralım sloganı ile başlatılan kampanyanın okullarda da devam ettiğini söyleyen Çay, Bu tür gelişmeler bizleri mutlu ediyor. Emeği geçen destek veren herkese teşekkür ediyorum. 100’e yakın akülü tekerlekli sandalye ihtiyacımız vardır inşallah bunu da kısa sürede karşılayacağız. Okullarımızda kampanyalarımız devam ediyor, özürlüler şöleninde de bu tekerlekli sandalyeleri teslim etmeyi hedefliyoruz dedi.

BİR EKSİKLİK GİDERİLDİ

Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’da, Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahihm Çay’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Bizi bu yolda yönlendiren kendisidir. Biz Erdemir camiası olarak çalışanları olarak bir aile olduğumuzu her platformda gösteriyoruz. Tekerlekli sandalye bağışında bulunan dernek başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Fiziksel engelli arkadaşlarımızın bir eksikliği giderildi, mutluyuz sözleri ile konuştu.

3 DERNEK 1 TEMSİLCİLİK

Erdemir Teknikerler Derneği, Erdemir Formenler ve Teknisyenler Derneği, Erdemir Mühendisler Derneği, Zonguldak Barosu Kdz.Ereğli Temsilciliği tarafından hediye edilen 4 adet tekerlekli akülü tekerlekli sandalye Merve Özdemir, Yılmaz Aslan, Aynur Mutlu ve Erkan Demirhan isimli engellilere teslim edildi.

TEŞEKKÜR PLAKETİ SENDİKA BAŞKANINDAN

Fiziksel Engelliler Derneği tarafından Erdemir Teknikerler Derneği Başkanı Gürkan Çaylı, Erdemir Formenler ve Teknisyenler Derneği Başkanı Ertuğrul Bayramoğlu, Erdemir Mühendisler Derneği Doruk Dokuzoğlu, Zonguldak Barosu Kdz.Ereğli İlçe Temsilcisi Tayyar Kartal’a verilmek üzere hazırlanan plaketleri de Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş takdim etti.

MADENCİ DE DESTEK VERECEK

GMİS Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu’da törenin ardından Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ile görüşerek önümüzdeki günlerde madencilerin de katılacağı bir kampanya düzenleyeceklerini söyledi.

 

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git