Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

SENDİKAMIZIN SEMİNERLER DİZİSİ EREĞLİ’DE SÜRÜYOR

12.06.2012
1.254
SENDİKAMIZIN SEMİNERLER DİZİSİ EREĞLİ’DE SÜRÜYOR
REKLAM ALANI

SENDİKAMIZIN SEMİNERLER DİZİSİ EREĞLİ’DE SÜRÜYOR

Türk Metal Sendikamızın  Türkiye Madeni Eşya Sanayicileri Sendikası (MESS) ile ortaklaşa düzenlediği “aile içi seminerler” eğitim programlarına Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki, Büyük Anadolu Ereğli Otel’de devam edildi.

İzmit’in Gölcük ilçesinde kurulu Ford Otosan’da çalışan 75 üyemiz ile eşlerinin katıldığı Seminer, Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’ın çalışanlar ve ailelerine hitaben sinevizyon sunumu ile başladı.

REKLAM ALANI

Sunumunda, ailelere hitaben verdiği mesajlarında, bu tür eğitim seminerlerinin sadece üyelere değil aile ve çocuklarına yönelik 4. yılını tamamladığını Sayın Kavlak, özetle şunları kaydetti:

“Bugün dünya ülkeleri arasında üst seviyede iktidar mücadelesi ile rekabet var. Ancak Türkiye bu mücadelede yetersiz kalıyor. İktidarı ve rekabet edebilmenin yolu kalkınmaktan, gelişmekten ve bu yolda toplum olarak ortak hareket etmekten geçiyor. Kalkınmanın ve gelişmenin temel dayanağını ise eğitim oluşturuyor. Türk Metal Sendikası, MESS ile birlikte işçi ve işveren kesimi temsil eden iki sosyal taraf olarak bu konuda üzerimize düşen sosyal sorumluluğumuzu yıllar önce yerine getirerek, ortak eğitim projemizi başlattık. Amacımız, çalışanlarımızın ve iş yerlerimizin geleceğine ışık tutabilmekti. Çalışanlarımızı daha da eğitimli hale getirerek, hem bireylerin, hem de toplumun kalite çizgisini artırmayı hedefledik. Ancak, eğitim beşikten mezara kadar sürdürülebilmelidir. Beşikten, mezara eğitim ilkesiyle Türk Metal Sendikası ve MESS olarak 2000’li yıllarda başlattığı ortak eğitim  projesi bugün 10. yılındadır.

Türk Metal Sendikası sizin için vardır. Sizin bugününüzü değil, yarınlarınızı da düşünmektedir. Size ve ailenize her konuda en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. Hepinizi saygı, sevgiyle kucaklıyor, eğitim sürecinizin başarılı geçmesini diliyorum.”

150 kişiyi kapsayan seminerde daha sonra, Türk Metal Sendikası Eğitim Müdürü Dr. Veli Fatih Küçük, “Aile ve Sendikal Yaşam”, Eğitim Uzmanı Nermin Gonca da, “Aile İçi İletişim” konularını içeren sunum gerçekleştirdi. Etkinliğin öğleden sonraki programında ise ailelere ilçenin çeşitli yerleri gezdirildi.

Büyük Anadolu Ereğli Otel’de 150 kişiyi kapsayan seminer 3 gün sürecek. Ardından ise ülke genelinde Türk Metal Sendikamızın yetkili olduğu iş yerlerindeki çalışan ve ailelerini kapsayan 150’şer kişilik gruplar halinde seminerlerimiz 2 hafta sürecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

YUSUF ZİYA ODABAŞ

TÜRK METAL SENDİKASI

KDZ.EREĞLİ ŞUBE BAŞKANI

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.