Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

ÜYELERİMİZ TEKNİK GEZİDE…

16.06.2012
1.349
ÜYELERİMİZ TEKNİK GEZİDE…
REKLAM ALANI

ÜYELERİMİZ TEKNİK GEZİDE…

Üyelerimize yönelik olarak düzenlenen ve 04 Haziran 2012 Pazartesi günü şehir terminalinden hareketle başlayan gezinin ilk durağı Bursa’ydı. Orhangazi’ye ulaşan grubumuz burada, başta otomotiv ve otomotiv yan sanayi olmak üzere, makina imalat sanayi ile savunma sanayi için ihtiyaç duyulan alaşımlı, alaşımsız ve yüksek alaşımlı  vasıflı çelik üreten bir kuruluş olan Asil Çelik Fabrikasını gezmiş, fabrika gezisinin ardından Bursa’da konaklamıştır.

REKLAM ALANI

05 Haziran 2012 Salı günü İzmir’e hareket eden grubumuz burada Ege Endüstri A.Ş. tesislerini gezmiş, fabrikada yıllık 30 bin ton Erdemir sacı kullanılarak yerli ve yabancı otomotiv üreticilerine, özellikle ağır vasıta araçlarına, dingil ve aks kovanı üretimi yapıldığı, sacların tamamının ise Şirketimizden temin edildiği bilgisi alınmıştır.

06 Haziran 2012 Çarşamba günü grubumuz; Kültürel Gezi kapsamında Selçuk’a hareket etmiş, Selçuk’ta Meryem Ana Kilisesi ve Efes Harabelerini gezen grubumuz öğle yemeğinden sonra Şirince kasabasına geçmiştir. Burada grup hem kasabayı gezme hem de yöreye özgü ürünlere yönelik alışveriş yapma imkanı bulmuştur.

07 Haziran 2012 Perşembe günü ise grubumuz Yeni Foça/Aliağa yolu üzerinde bulunan İzmir Demir Çelik Fabrikası’na ulaşmış, 1.320.000 ton/yıl çelik üretim kapasitesi bulunan  ve nervürlü inşaat demiri üreten ark ocaklı fabrikanın; çelik üretim hatlarını ve haddehane tesislerini gezmiştir. Fabrika Gezisi sonrası grubumuz Çanakkale’ye hareket etmiş ve aynı gün Truva Antik Şehir kalıntılarını gezmiştir.

08 Haziran 2012 Cuma gününü Çanakkale’de geçiren grubumuz; Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda  Arıburnu, Conk Bayırı, 57. Alay Şehitliği, Ertuğrul Tabyası, Harp Hatıraları Müzesi, Kemal Yeri Yazıtı, Kesikdere Şehitliği, Mehmetçiğe Saygı Anıt, Mehmetçik Şehitlik Abidesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Yahya Çavuş Şehitlik Anıtı, Yüzbaşı Mehmet Şehitliği’ni  rehber eşliğinde gezmiştir.

09 Haziran 2012 Cumartesi günü Gelibolu-Tekirdağ-İstanbul üzerinden dönüş yolculuğuna geçen 48 kişilik gezi grubumuz yapılan bu organizasyondan son derece memnun, moral ve motivasyonları yüksek olarak aynı gün Ereğli’ye dönmüştür.

 

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.