Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

ERDEMİRSPOR’DA HEDEFLER AÇIKLANDI

10.07.2012
1.862
ERDEMİRSPOR’DA HEDEFLER AÇIKLANDI
REKLAM ALANI

ERDEMİRSPOR’DA HEDEFLER AÇIKLANDI

“Erdemirspor-Erdemir Çalışanları El Ele” kaynaşma ve dayanışma gecesinde kulübün hedefleri açıklandı.

Aynı zamanda Erdemir Spor Kulübü ikinci başkanı olan Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Büyük Anadolu Ereğli Otel’in Erdemir Salonu’nda gerçekleştirilen gecede yaptığı konuşmada, kulüp başkanı Erdemir ve İsdemir Üretiminden Sorumlu Genel Koordinatör Oğuz Nuri Özgen’in, yoğun işleri nedeniyle geceye katılamadığını söyledi.

REKLAM ALANI

Özgen’in, kendisi aracılığıyla selamlarını iletmesini istediğini belirten başkanımız Odabaş, “inşallah Ramazan ayından sonra gerçekleştireceğimiz gecemizde, kendisine anlamlı bir hediye vereceğiz” dedi.

Erdemir Spor Kulübü’nün, Ereğli’de ki spor dünyasına yıllarca en büyük katkıyı sağlayanların başında geldiğini anlatan Odabaş, şunları söyledi:

“Kuruluşundan sonra başta ekonomik, sosyal ve kültürel faaliyetlerde, ilçedeki gelişimde kendini hissettiren Erdemir, kurduğu spor kulübüyle de spor dalında büyük atılımlara imza atmıştır. Başta Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Pevrul Kavlak olmak üzere Ereğli Şubemiz ve Erdemir çalışanlarımız olarak verdiğimiz bu destekle, kulüp bünyesinde faaliyet gösteren branşlarda daha büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum.

Bugün geldiğimiz noktada, sendikamız ve Erdemir çalışanlarımızın güç birliği ile Erdemirspor’u daha da yükseklere çıkarma gayretindeyiz.

Bu bağlamda, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz genel kurulumuzda Sayın Özgen’in başkanlığında oluşan yönetim kurulumuz ilk adımları da atmış bulunuyor.

Ereğli’nin, ülke genelinde adından söz ettirdiği Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden Erdemirspor’un başına, başarılı antrenör Hakan Demir’i getirerek, bu dalda, önümüzdeki sezonki hedefimizi de netleştirmiş olduk. Yönetim ve antrenörümüzün belirlediği doğrultuda gerçekleştireceğimiz yerli ve yabancı oyuncuların transferleri vasıtasıyla, 2012-2013 Beko Basketbol Ligi’ndeki hedefimizi ‘Play-Off’ olarak belirlemiş bulunuyoruz.

Aynı şekilde, toplumun sportif faaliyetlerde birinci tercihi konumundaki futbolda da boş durmuyoruz. Bu yıl hedefimizi ‘BAL’ Ligi’ne yükselmek  olarak belirleyen Erdemirspor, bölgemizin başarılı teknik adamlarından Bülent Öztürk ile anlaşarak ilk adımı atmış oldu. Futbolda da bu sezon yapılacak transfer çalışmalarının ciddi, titiz ve takıma en üst düzeyde fayda sağlayacak oyuncularla görüşerek gerçekleştireceğiz.

Elbette kulüp bünyesinde faaliyet gösterdiğimiz diğer spor branşlarını da unutmuş değiliz. Bu branşlarda görevli teknik heyetler ile yapılacak görüşmeler ve bulundukları durum nezdinde, yönetim olarak her türlü çaba gösterilecektir.”

 “KARDEMİR’DE SENDİKA HİSSEDAR”

Odabaş, Erdemir, Sendika ve çalışanlardan aldıkları güç ile yola çıktıklarını ifade ederek, şöyle dedi:“Bu yolda, sizin, Ereğli halkının ve yönetimimizin arzuladığı hedeflere ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz yok. Bize güç ve destek veren sizlerin de bundan kuşkusu olmasın. Bize inanın, bize güvenin. Çünkü biz size inanıyoruz, güveniyoruz, bu gücü sizden alıyoruz.

Geçmişte de olduğu gibi sizlerden aldığımız ve alacağımız destekle ulaşılacak hedefler, Erdemir ve Türk Metal Sendikası camiasına olduğu kadar Ereğli’deki spor dünyasında da kendini hissettirecektir.

Burada şunu da açık bir dille ifade etmem gerekir ki; bazı çevrelerce, Karabükspor’da yaşanan örneğin Ereğli’de de yaşanması isteniyor. Ancak, şu biliniyor ki; Kardemir’de yetkili sendika, aynı zamanda şirketin hissedarı. Dolayısıyla şirket yönetiminde söz sahibi. Maddi olarak istediği gibi destek verip, harcama yapabiliyor. Bizim böyle bir şansımız yok. Bizim, sizin gibi alın teri ve emeğini sarf eden kişilere ihtiyacımız var. Bugün yanımızda olmanız, Kurum ve spor kulübüne sahip çıkmanız ve verdiğiniz destekten dolayı çok mutlu ve gururluyum.”

“BİZ,YIKILMAZ BİR GÜCÜZ”

Erdemir, çalışanları ve sendika olarak güçlü bir aile oluşturduklarını savunan Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bazı insanlar şunu bilmeyebilir; Biz bir aileyiz. Biz Erdemir ile büyüdük, çocuklarımız da öyle büyüyor. Biz yıkılmaz bir gücüz. Önümüzde bir süreç var, hep beraber yaşayacağız. İnşallah toplu sözleşmeyi en iyi şekilde imzalayacağız. Biz sözleşmeyi masada bitirmek istiyoruz. Ama şuna inanın, Erdemir’i yönetenler de buna inanacak. Biz bir birimize kenetlendiğimiz, destek verdiğimiz sürece Ereğli’deki siyasi hayata ve Erdemir’de ki işçi hayatına, alın terine, emeğin karşılığını vermeyen insanlara bu masada gereken dersi vereceğimize inanın, Ben size inanıyorum, siz de bize inanın.

Bazı insanlar spor kulübünü kapatmak isteyebilir. Ama ben Erdemir’de lisanslı spor yapmış biri olarak spor camiasına hizmet edecek insanlarla birlikte bunu bir şekilde halledeceğiz.

Böylesi kaynaşma ve dayanışmanın en güzel örneğinin verildiği gecede, gösterilen ilgi ile Erdemir Spor Kulübü’nü çok daha güzel günlerin beklediğine olan inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kulübümüzdeki branşlarda yeni sezonda faaliyet gösterecek takım ve ekiplerimize üstün başarılar diliyor, kulübümüze maddi ve manevi katkısını esirgemeyenlere teşekkür ediyoruz.”

Türk metal Sendikası’nca organize edilen geceye Ereğli Belediye Meclis Üyeleri Halil Bozkuş, Abdulkadir Sözer, Hasan Pınarcık, Metal-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Özdemir, bazı yönetim kurulu üyeleri, işadamı Celal Boşkuş, Mevlüt Özdemir, Serdar Özbek, Erdemir Spor Kulübü yöneticileri, Erdemir Futbol Takımı antrenörü Bülent Öztürk ile Erdemir çalışanlarımızın katıldı.

Çeşitli kurumlarca verilen hediyelerin çekilişi yapılan gecede, yerel sanatçıların söylediği şarkı ve türküler eşliğinde eğlenildi.

 

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. altan dedi ki:

    Erdemir Spor’umuz için hayırlısı ne ise o olsun inşallah daha da güzel günlerde bu birlikteliğimiz katlanarak devam eder, emeği ve katkısı olan herkese sonsuz teşekkürler..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.