Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

ÇOCUKLARIMIZI KURULTAY’A GÖNDERDİK

06.08.2012
2.116
ÇOCUKLARIMIZI KURULTAY’A GÖNDERDİK
MOBİL REKLAM ALANI

ÇOCUKLARIMIZI KURULTAY’A GÖNDERDİK

Türk Metal Sendikası Metal Çocuk Arkadaş Kulübü 13. Çocuk Meclisi’ne katılmak üzere, Ereğli Şubemiz’den de 12 çocuğumuzu Ankara’ya yolcu ettik.

Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Sendikanın İş Yeri Baş Temsilcilik Binası önünde gerçekleştirilen uğurlama sırasında yaptığı konuşmada, aynı zamanda “Metal Çocuk Kurultayı” da denilen Çocuk Meclisi’nin her yıl düzenli şekilde yapıldığını söyledi.

MOBİL REKLAM ALANI

13 yıldır düzenlenen Çocuk Meclisi’ne, Avrupa ve Avrasya’dan işçi çocuklarının  da katıldığını belirten Odabaş, şöyle konuştu:

“Bu yıl da, Ankara’daki Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirilecek olan ‘Türk Metal Sendikası Metal Çocuk Arkadaş Kulübü 13. Çocuk Meclisi’ne yurt dışı ve yurt genelinden 400 çocuk katılıyor. Düzenlenen Meclis’te çocukların bir birleriyle kaynaşması sağlanıyor. Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi olarak biz de her yıl çocuklarımızı Çocuk Meclisi’ne gönderiyoruz. Bu yıl göndereceğimiz 12 çocuğumuzun da Ereğli’yi ve sendikamızı Kurultay’da en iyi şekilde temsil ederek bizi gururlandıracaklarına inanıyoruz.

Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’ın konuşmasıyla bugün (6 Ağustos) başlayacak kurultay 11 Ağustos’ta tamamlanacak.”

Daha sonra aileleri ile vedalaşan çocuklarımız, Odabaş ve sendika icra kurulu, yönetim kurulu ile bazı iş yeri temsilcilerinin uğurlamasıyla, görevli arkadaşlarımız nezaretinde Ankara’ya hareket etti.

MOBİL REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. Evliya Tepesi dedi ki:

    TÜRK METAL EĞİTİMDE DE SINIR TANIMIYOR.
    EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.

  2. oktaygurbuz dedi ki:

    Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verdiği destekten ötürü sendikamıza tesekkür ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.