Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

YETKİ MÜRACAATIMIZI YAPTIK

01.09.2012
2.958
YETKİ MÜRACAATIMIZI YAPTIK
REKLAM ALANI

YETKİ MÜRACAATIMIZI YAPTIK

Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Erdemir ile yapılacak  24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri öncesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı’na ‘yetki’ talebinde bulunulduğunu bildirdi.

Odabaş, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

REKLAM ALANI

“Türk Metal Sendikası olarak, yapacağımız 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi öncesi, (yasa gereği) Erdemir’de yetkili sendika olduğumuza dair üye çoğunluğumuzu belgeleyen müracaatımızı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yaptık.

Bu doğrultuda ilgili bakanlık, yasal süreç olarak 15 gün içerisinde sendikamıza yetki durumu bildirmesi sonrası ilerleyen dönemdeki hafta  ise itiraz süresi beklenecektir.

Yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından sendikamız, 1 Eylül 2012’den geçerli olacak yeni toplu iş sözleşmesi için Erdemir yetkilileriyle sözleşme masasına oturacaktır.

Türk Metal Sendikası olarak her zaman dillendirdiğimiz gibi; bu sözleşme süresinde de amacımız görüşmelerin masa başında bağıtlanmasından yanadır. Bunun için de azami müştereklerde çözüm yolları arayışımızı sürdüreceğiz.

Ancak, her sözleşme dönemi olduğu gibi bu dönem de, öncelik; ‘kazandıran’ Erdemir çalışanlarının hak ve menfaatlerinin ön planda olmasıdır.

Bu bağlamda, üyelerimizin en iyi ücret ve en iyi sosyal haklara sahip olması yolunda adımlar atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan verilecek “yetki” ve “Sözleşme Yapma Yetkisi” gelmesi sonrası başlayacak görüşmelerin, şimdiden Erdemir çalışanlarına, Erdemir’e, Ereğli halkına ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyoruz.”

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. CENK KABUL dedi ki:

    ALLAH UTANDIRMASIN BAŞKANIM SONUNA KADAR YANINIZDAYIZ, KÖMÜR İŞLETME OLARAK.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.