Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

MİLLETVEKİLİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ

17.09.2012
1.252
MİLLETVEKİLİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ
REKLAM ALANI

MİLLETVEKİLİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Türk Metal Sendikası Ereğli Şubemizi ziyaret ederek, Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş ile görüştü.

Milletvekili Candan, seçim sonrası yoğun çalışma temposu nedeniyle yakından görüşme fırsatı olmadığı için Odabaş’tan özür diledi.

REKLAM ALANI

Ereğli’nin emekçi kenti olduğunu söyleyen Candan, şöyle konuştu:

“Sadece Erdemir değil, aynı zamanda kömür işletmeleri de dahil burası bir işçi, emekçi kentidir. Bunun da olmazsa olmazlarından biri de tabi ki sendika. Bu kentin ana oyuncularından biri sendika. Bu vesileyle sendikayı ziyaret edip, sizlerle bir hasbihal edelim istedik. Sağ olasınız bizi kabul ettiniz. Teşekkür ediyoruz.

Eğer Ereğli’deki gelişmeleri doğru, düzgün bir rayına sokmak istiyorsak, bu sendikayla oturup fikir alış, verişini yapmamız tabi ki kaçınılmazdır. Bunu da göz ardı etmemiz mümkün değil. Sizi ve başarılı çalışmalarınızı zaten biliyoruz.”

 

ODABAŞ: “PAYLAŞIMDAN YANAYIZ”

Şube Başkanımız Odabaş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:

“Sizi burada görüp ağırlamaktan mutlu olduk. Daha önce de görüşme ihtiyacımız oldu ancak yoğunluktan bir araya gelemedik.

Tabi ki Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi olarak siyasilerle sürekli oturup, Ereğli’nin gündemi ile ilgili konuşup, yapılması gerekenleri paylaşmaktan yanayız. Çalışma hayatıyla ilgili sıkıntıları da beraber paylaşalım. Fikir alış, verişi yapmaktan her zaman mutluluk duyarız.

Sizi, seçim zamanları sendika ve Erdemir çalışanlarını hatırlayan siyasilerle bir araya koymayacağım. Çünkü biz seçim zamanı hatırlanan bir sivil toplum örgütü değiliz. Öyle dönemlerde sendika ve Erdemir çalışanları olarak bir üzüntü içine giriyoruz. Onun için bu ziyaretin bizim için değişik anlamı var. Seçimden çok önce ziyaret etmeniz bizi mutlu etti.

Erdemir ve Ereğli’de iyi ve güzel şeyler yapılması anlamında toplumsal hareket etmek isteyen bir anlayışa sahibiz.”

 

“İYİ BİR SÖZLEŞME YAPMAK İSTİYORUZ”

Konuşmasını, Erdemir’deki Toplu İş Sözleşme sürecindeki gelişmelerle sürdüren Odabaş, şöyle dedi:

“Erdemir’de yeni bir Toplu İş Sözleşmesi dönemine girdik. İnşallah Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan sözleşme tespitimiz geldikten sonra da iyi bir sözleşme yapmak istiyoruz. Çalışma hayatı ile ilgili yasanın TBMM’de beklemesi nedeniyle ilgili bakanlık tespitlerini henüz göndermedi. Bu konuda Sayın Başkan (Recep Tayip Erdoğan) ile Sayın Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız (Pevrul Kavlak) konuyu görüştüler. İnşallah önümüzdeki günlerde tespitimiz geldiğinde arkadaşlarımızı memnun edecek bir platformda sözleşme görüşmelerini bitirmek istiyoruz. İnşallah Erdemir ve Ereğli için hayırlı bir sözleşme olur. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum.”

Yerel seçimlere bir yıl kadar süre olduğunu hatırlatan AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk de, “siyasi partilerin de sendikaların da belli hedefleri var. Bu süreçler içerisinde bir birimizin sorunlarını gidermek açısından ne şekilde yardımcı olabiliriz, bunu için buralardayız. Siyasetin amacı sorun çözmektir. Bunu da yapabiliyorsak ne mutlu bize. Siz sorunları dile getireceksiniz, biz de çözüm noktasında yardımcı olacağız. Hep birlikte inşallah sorunları gidereceğiz” diye konuştu.

Ziyarete, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay, bazı parti ilçe yöneticileri ile sendika icra kurulu, yönetim kurulu ve Erdemir’de iş yeri temsilcileri katıldı.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.