Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

SAĞLIKTAN İNDİRİMLİ FAYDALANACAĞIZ

12.09.2012
3.244
SAĞLIKTAN İNDİRİMLİ FAYDALANACAĞIZ
REKLAM ALANI

SAĞLIKTAN İNDİRİMLİ FAYDALANACAĞIZ

Karadeniz Ereğli Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi ile Özel Echomar Hastanesi arasında, sendikamıza üye işçiler ve Erdemir çalışanları ile birinci derece yakınları olan anne, baba, eş ve çocukların faydalanabileceği indirimli sağlık hizmeti protokolü imzalandı.

Türk Metal Sendikası Ereğli Şube binamızda düzenlenen imza törenine, Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Özel Echomar Hastanesi Başhekimi ve Mesul Müdürü Dr. Ahmet Bayram, Hastane İşletme Direktörü Yusuf Ziya Müftfoğlu, Türk Metal Sendikası Şube Sekreteri Metin Ercan, Mali Sekreteri Sedat Taşdelen, şube yönetim kurulu üyeleri ile iş yeri temsilcileri katıldı.

REKLAM ALANI

Odabaş, protokol imzalanması öncesi yaptığı konuşmada, üyelerimize ve Erdemir çalışanlarına indirimli sağlık hizmeti sunmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Amaçlarının, çalışanların hak ve menfaatlerini korumanın yanı sıra sağlık, eğitim ve sosyal faaliyetlerine de katkı sağlamak olduğunu belirten Odabaş, şöyle dedi:

“Bu kapsamda üyelerimize ve Erdemir çalışanlarına indirimli sağlık hizmeti verilmesine katkıda bulunmaktan da ayrıca mutlu oldum. Üyelerimizin ve Erdemir çalışanlarının, alacakları sağlık hizmetinden memnun kalacaklarına inanıyorum. Bunun sağlanmasında destek olan Echomar Hastanesi yöneticilerine, gösterdikleri samimi davranış ve sendikamıza verdikleri değeri gösterdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hizmetten yararlanacak olan arkadaşlarımıza da hayırlı olsun temennisinde bulunuyorum.”

Hastanesi Başhekimi ve Mesul Müdürü Dr. Bayram da, kapasite olarak ilçeye ve bölgeye hizmet verdiklerini ifade ederek, “Erdemir çalışanlarının, vereceğimiz sağlık hizmetinden son derece memnun kalacaklarına inanıyorum. Böyle bir protokol imzalamaktan da büyük onur duyuyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Odabaş, Bayram ve Müftüoğlu, bugünden geçerli ve bir yılı kapsayan protokolü imzaladı.

İNDİRİMLİ VERİLECEK SAĞLIK HİZMETLERİ

Sendikamız ile Özel Echomar Hastanesi arasında, imza altına alınan protokol gereği üyelerimiz ve erdemir çalışanları ile birinci derece yakınlarının faydalanabileceği protokoldeki bazı maddeler ise şunlar:

1 – Ayakta poliklinik muayenelerinde çalışanlardan nakit, emeklilerden ise maaşlarından kesilen devletin zorunlu aldığı katılım payı hariç olmak üzere tüm branş hekim muayene hizmetlerinden ek ücret alınmayacaktır.

2 – Ayaktan poliklinik muayene sonrası, muayene eden hekim tarafından hastadan istenen ve hastane bünyesinde yapılan tüm (mr), tomografi, direk röntgen, kan, horman, idrar tahlilleri, efor, eko, ultrason ve benzeri tetkik bedellerinden cari fiyatlar üzerinde yüzde 50 indirim yapılacaktır.

(Hastanede yapılamayan ve dış laboratuvarlarda yapılan patoloji vb. ileri tetkikler bu indirim grubundan hariç tutulmuştur.)

3 – Yatarak tedavilerde tıbbi müdahaleler girişimsel veya tanısal operasyon hizmetlerinden cari fiyatlar üzerinden yüzde 20 indirim yapılacaktır.

4 –Tedavi için il dahili veya il dışındaki tüm hastanelere ambulans ile sevk hizmeti almak isteyen hastalardan, ambulans ücreti olarak, İl Ambulans Komisyonu’nun belirlediği fiyat tarifesi tutarından yüzde 20 indirim yapılacaktır.

NOT: sendika üyelerimiz ile erdemir’deki diğer çalışanlar ve birinci derece yakınlarının, yapılan sözleşme gereği hizmetten yararlanabilmek için, her hizmet alımında  hastaneye, sendika üye kartı veya erdemir yaka kartı (bec), yada erdemir’de çalıştığını belgeleyen evrakı gösterme zorunluluğu bulunmaktadır.

             Sendika üyesi ve erdemir çalışanları; aynı hizmetten yararlanacak olan birinci derece yakınlarının da,  “adı, soyadı ve t.c. kimlik numaraları”nı içeren bilgileri, sağlık hizmeti alacakları özel echomar hastanesi’ne müracaat ederek sisteme kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

REKLAM ALANI
Yorumlar
 1. Altan KALFA dedi ki:

  Başta Şube Başkanımız olmak üzere emeği geçen tüm Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi Yöneticilerine teşekkür ederiz..

 2. AKAN dedi ki:

  tebrikler daima ileri

 3. oktay gürbüz dedi ki:

  Sendikamıza hizmetlerinden ötürü teşekkür ederiz.

 4. BİROL EREN dedi ki:

  Her alanda oldugu gibi böyle bir sağlık konusunda biz calışanlara ve ailelerimize sunmuş olduğunuz imkanlardan sonra sizlere teşekkürü bir borç biliriz.

 5. serkan celik dedi ki:

  sendikamızın biz uyelerine sundugu hizmetlerden dolayı sonsuz tesekkurlerimi sunarım

 6. kenan uzun dedi ki:

  heryerde oldugu gibi bizi saglık alanında da yalnız bırakmayan sendikamıza sonsuz tesekkurlerimi sunarım yolumuz herdaim acık olsun

 7. coşkun çiftçi dedi ki:

  GÜÇLÜ SENDİKA GÜÇLÜ İŞÇİ

  TEŞEKKÜRLER BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİMİZE

 8. ŞANVER HIRÇIN dedi ki:

  Başta Başkanım olmak üzere emeği geçen Ereğli Şube Yönetimine Teşekür Ederim.

 9. Selahattin Gülce dedi ki:

  Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Yönetimini bu hizmetlerinden dolayı kutlar bunun gibi daha nice hizmetlere üyelerimizi ulaştırmasını temenni ederim.

 10. İŞAR KÖR dedi ki:

  BU GÜZEL UYGULAMADA EMEYİ GEÇEN TÜM BAŞARILI YÖNETİCİLERİMİ KUTLARIM .

 11. AHMET YILDIZHAN dedi ki:

  SAĞLIK ,İNSANIN EN BÜYÜK SERMAYESİDİR.TEŞEKKÜRLER TÜRK METAL,TEŞEKKÜRLER YUSUF BAŞKAN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.