Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

2. AİLE KURULTAYI TAMAMLANDI

02.10.2012
1.814
2. AİLE KURULTAYI TAMAMLANDI
REKLAM ALANI

2. AİLE KURULTAYI TAMAMLANDI

Türk Metal Sendikası Genel Merkezimiz tarafından, Aydın’ın Didim İlçesi’nde yapılan “2. Aile Kurultayı” tamamlandı.

Didim’deki Büyük Anadolu Otel’de, Erdemir’de çalışan üyelerimizden 160 arkadaşımızın eşleri ile katıldığı Kurultay’ı, Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Yücel Yücel, Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş da izledi.

REKLAM ALANI

Buradaki kurultayda, ailelere çeşitli eğitimler de verildi.

İstanbul Üniversitesi, Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Yaşar Hacı Salihoğlu’nun “Küreselleşme” ile ilgili programının yanı sıra, İletişim Uzmanı Sultan Erkoç “Aile İçi İletişim”, Sosyal Politika Uzmanı Bahri Topçu “kadrolaşma, ekip oluşturmak, İş Sağlığı Güvenliği, liderlik” konularında eğitimler verdi.

Bu arada Dr. İlknur Karabulut ise gerçekleştirdiği seminerde işçi arkadaşlarımızın eşlerinin katıldığı programda, “Kadın Hastalıkları” üzerinde çeşitli konulara değindi.

Etkinliğe katılan işçi ve eşleri, Didim ve çevresindeki tarihi ve turistik yerleri gezdi, düzenlenen yat turu ile de çevredeki koyları görme imkanı buldu.

Bir hafta süren Kurultay’da, işçi arkadaşımızın çektiği Ereğli’deki bir yıldırım düşmesi anını gösteren fotoğrafın bulunduğu çerçeveyi işçi eşleri, Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’a iletmesi üzere Sayın Yücel’e teslim ettiler.

Bu sırada, Sürekli Dökümler Müdürlüğünde çalışan arkadaşımız Yalçın Marangoz’un eşi Eda Marangoz, gerçekleştirilen etkinlikle ilgili yaptığı konuşmada, Sayın Kavlak ve genel yönetim kurulumuz ile Şube Başkanımız Odabaş ve şube yönetimimize teşekkür ederken,  “Vatan ve Millet sevdalısı böyle bir teşkilatın üyesi olan bir çalışanın eşi olmaktan son derece mutlu ve onurluyum. Genel Başkanımızdan bu tür eğitimlerin devam ettirilmesini bekliyoruz” dedi.

23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen, “2. Aile Kurultayı”na katılan 320 kişiden oluşan kafile Ereğli’ye döndü.

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. emine olcay aydın dedi ki:

    bu etkinlikte bizde vardık. başta genel başkan PEVRUL KAVLAK olmak üzere herkeze teşekkür ediyorum. bizim için çok güzel ve yararlı bir kurultay oldu.bize ders veren hocalarımız,ortam çok çok iyiydi.mükemmel organize edilmiş bir haftaydı.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.