Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

21 İŞÇİ, ÖDÜLÜNÜ 21 KASIM’DA ALDI

23.11.2012
2.768
21 İŞÇİ, ÖDÜLÜNÜ 21 KASIM’DA ALDI
REKLAM ALANI

21 EMEKLİ, PLAKETİNİ 21 KASIMDA ALDI

Erdemir 1. Soğuk Haddehane Müdürlüğü İkmal Tesisleri Baş Mühendisliği’nden 2007’den bu yana emekli olan 21 kişiye, 21 Kasım 2012’de veda gecesi düzenlendi.

Emekli olanların iş yeri arkadaşları tarafından Erdemir Mühendisler Derneği Lokali’nde düzenlenen yemekli geceye, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Soğuk Haddehaneler Başmüdürü Mehmet Gürses, Türk Metal Sendikası Şube Sekreterimiz Metin Ercan, Şube Mali Sekreterimiz Sedat Taşdelen, Erdemir Formenler Derneği Başkanı Ertuğrul İsa Bayramoğlu, Baş Temsilcimiz Mustafa Yıldız, iş yeri temsilcileri, ünite başmühendisleri, mühendisleri ve formenler ile mesai arkadaşlarından oluşan 150 kişi katıldı.

REKLAM ALANI

Gecede konuşan Odabaş, etkinlikte bulunanların emekten gelen ve alın terini dökerek çalışan insanlar olduğunu söyledi.

“Sonuçta hepimiz emekçiyiz, işçiyiz” diyen Odabaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kendimi evimde saydığım, beraber alın teri döktüğüm Soğuk Haddehane personeli arkadaşlarımla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Allah her çalışana sağlık ve sıhhat içinde emekli olmayı nasip etsin. Emekli arkadaşlarımıza da bundan sonraki hayatlarında sağlıklı ve sıhhatli olarak gönüllerince yaşamalarını temenni ediyorum. Böyle güzel bir geceyi düzenlemekte emeği geçen arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum.”

Türk Metal Sendikası’nın, üyelerinin öğrenci çocuklarına sağladığı burs, ailelere ilçe dışında seminerler ve birlikte eğlence ortamları gibi eğitim ve sosyal aktiviteler sunduklarından da bahseden Odabaş, şunları söyledi:

“Elbette bunların başında işçimizin alın terini dökerek hak ettiği ekmek parası geliyor. Bunun için de önümüzdeki günlerde Erdemir Yönetimi ile 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başlayacağız. Bunun için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yetki belgemizin gelmesini bekliyoruz. Halen Genel Merkezimizle istişareli olarak, taslak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarla birlikte siz üyelerimizle de görüşerek, fikir alış, verişinde bulunuyoruz. Elbette amacımız sözleşmeyi çalışanlarımız lehine masa başında bitirmektir. Ancak bunun sağlanmaması durumunda ise emek hakkımızı, yasalar çerçevesindeki farklı eylemlerimizle almak için mücadele edeceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın. Bunu da bize ve sendikamıza verdiğiniz güçle yapacağız. Bize verdiğiniz destek ve güçten dolayı üyelerimize ayrıca teşekkür ediyoruz.”

Odabaş’ın konuşması geceye katılanlar tarafından ayakta alkışlandı.

Geceye katılan emeklilerden eski Türk Metal Sendikası Şube Sekreteri İrfan Güneş, Hasan Engin, Mustafa Akbaş, Oktay Türkyılmaz, Yakup Erdal, Nemci Günaçtı, Recep Keskin, Hüseyin Demirhan, Hikmet Karaarslan, Erol Şen, Hüseyin Göktekin, Ali Çetrefli, Necati Özcan, Halit Bostancı, Ercan Özdayı, Kenan Okyay, Eşref Özer ve Mehmet Özsu’ya, çalıştıkları yıllarda gösterdikleri başarıdan dolayı anı plaketi takdim edildi.

Yerel sanatçıların sahne aldığı geceye katılanlar gönüllerince eğlendi.

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. oktaygürbüz dedi ki:

    Tüm emeklilerimiz yeni yaşamlarında sağlık ve mutluluk dilerim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.