Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

24.11.2012
1.756
ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
REKLAM ALANI

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 Genel Başkanımız Pevrul Kavlak, Türk Metal Genel Yönetim Kurulu adına, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kavlak, Mesajında şunları kaydetti:

REKLAM ALANI

“Dünyada kutsal olarak genel kabul gören mesleklerin sayısı azdır. Bu mesleklerin içinde belki de en önemli olanı öğretmenlik mesleği. Çünkü öğretmenler bir mum gibi hem fedakârlık yaparlar, hem de etraflarına ışık saçarlar. Bugün maalesef fedakar öğretmenlerimiz hak ettikleri yaşam standardına kavuşmaktan uzaktır.

Biz de eğitime değer veren bu konuda büyük çalışmalara imza atan bir sendika olarak öğretmenlerimizin sıkıntılarının çözülmesi gerektiği düşüncesindeyiz.

Özellikle tüm öğretmenlerimiz kendi hür iradesiyle, özgürce Toplu İş Sözleşmesi hakkına ve bunun yasasına kavuşmalı, atanamayan öğretmenlerimizin de feryadı duyulmalıdır.

Yaşadığımız olaylara bakarak eğitime duyduğumuz şiddetli ihtiyacı göz önünde bulundurduğumuzda; gelecek nesillerimizin daha güzel bir dünya için öğretmenlere ihtiyacı bugün her zamankinden fazladır. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi yeni nesil öğretmenlerin eseri olacaktır.

Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, onlara sonsuz sevgilerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz.”

 

ŞUBE BAŞKANIMIZ ODABAŞ’IN MESAJI

Bu arada, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş da şube yönetim kurulumuz adına yayınladığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi için kaliteli eğitim şarttır. Kalkınmanın temel şartı da, eğitim sorunlarının çözülmesi, kültür, sanat ve bilim alanlarında sağlıklı kararlar alınmasıdır. Ülkemizin aydınlanma çabaları ve kalkınmasında rol oynayan öğretmenlerimiz özveriyle görev yapmakta, gelecek kuşakların uygun biçimde yetiştirilmeleri için çaba göstermektedir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ülkeyi yönetecek gelecek nesilleri emanet ettiği eli öpülesi öğretmenlerimizi, her ne kadar yılın bir gününde anıyor gibi görünsek de, aslında yaşamımızın bütününde var olduklarını biliyoruz. Bizi yetiştiren, çocuklarımızı da geleceğe hazırlayan saygıdeğer öğretmenlerimize her zaman şükranlarımızı iletiyoruz. Bu anlamda, sendika olarak öğretmenlerimizle ilgili üzerimize düşün görevleri  yapıyoruz, yapmaya da devam ediyoruz. Biliyoruz ki, gelecek nesil onların ellerinde büyüyor, büyüyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit olan, yaşama veda eden öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.”

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. oktaygurbuz dedi ki:

    Tüm öğretmenlerimizin yılda bir kez hatırlanmaması,tüm günlerde el üstünde tutulması dileğiyle.Öğretmenler günlerini kutlarım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.