Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

ÇİMENOĞLU’NDAN SENDİKAMIZA ZİYARET

14.12.2012
1.348
ÇİMENOĞLU’NDAN SENDİKAMIZA ZİYARET
REKLAM ALANI

ÇİMENOĞLU’NDAN SENDİKAMIZA ZİYARET

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’a ziyarette bulundu.

Çimenoğlu, Alaplı Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şengün ve Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Yaman ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, Erdemir ile yapacağımız 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi öncesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan üye yeterlilik belgesinin gelmesinden memnunluk duyduklarını söyledi.

REKLAM ALANI

Çimenoğlu, Türk Metal Sendikası’nın bölgenin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu vurguladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“ Türk Metal Sendikası’nın Erdemir işvereni ile yapacağı 24. dönem toplu sözleşme görüşmeleri öncesi üye yeterlilik belgesini alması, sadece Erdemir çalışanları için değil bölgemiz ekonomisi için de önem taşımaktadır. Şimdiden, yapılacak sözleşmenin bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Erdemir, bölgemiz iş sektörünün lokomotif kuruluşlarından biridir. Alaplı ilçemizin nüfusunun da önemli bir bölümü Erdemir çalışanı veya emeklisidir. Dolayısıyla Erdemir, sadece Ereğli için değil, Alaplı için de ayrı bir öneme sahiptir. Dün olduğu gibi bugün de Erdemir, bir dünya şirketi konumunda ise bunda kuşkusuz en büyük emek sahiplerinden biri çalışanlarıdır. Onlar, sadece kendi şirketlerinin büyümesine değil, bölgemiz ekonomisine de büyük bir katkıda bulunmaktadırlar.”

Odabaş da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Çimenoğlu’nun Alaplı’da yaptığı çalışmaları yakından takip ve takdir ettiğini ifade etti.

Çimenoğlu’nun gösterdiği duyarlılığa teşekkür eden Odabaş, “Bakanlık’tan, Erdemir’de çalışan kayıtlı 6491 olarak belirlenen personel sayısından 5120’sinin sendikamıza kayıtlı üye olduğu tespiti geldi. Şimdi ise yine Bakanlıktan gelecek sözleşme yetki belgesini bekliyoruz. Daha sonra şirket ile 15 gün içinde yapacağımız görüşme ile süreç başlayacak. Üyelerimiz lehine iyi bir sözleşeme imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.