Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

DEMİR ÜRETİM’DEN MORAL GECESİ…

03.12.2012
2.759
DEMİR ÜRETİM’DEN MORAL GECESİ…
REKLAM ALANI

DEMİR ÜRETİM’DEN MORAL GECESİ…

Demir Üretim Baş Müdürlüğü çalışanları, “24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Öncesi Moral Gecesi” adı altında 30 Kasım 2012’de etkinlik düzenledi.

Erdemir Yönder Site Kulüp’te gerçekleştirilen gecede, Erdemir’de, kuruluşundan günümüze yaşanan gelişmeler ile Türk Metal Sendikası’nın yıllar içinde gerçekleştirdiği etkinlik ve aktivitelerin yer aldığı slayt gösterisi sunumu yapıldı.

REKLAM ALANI

Salona, üyelerimizin ayakta alkışları ile giren Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş yaptığı konuşmada, görüşmeler öncesi üyelerimizin morallerinin yüksek olmasının, önemli faktör olduğunu söyledi.

Türk Metal Sendikası’nın, üyelerinden aldığı güçle, Türkiye’nin en büyük sendikası olduğunu savunan Odabaş, “bu birlik ve beraberliğimizle yeni bir döneme daha giriyoruz. İnşallah bunun altından da en iyi koşullarda kalkacağız” dedi.

Halen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelecek yetki belgesini beklediklerini anlatan Odabaş, şöyle konuştu:

“Bildiğiniz gibi, gerek iş yerlerinizde, gerekse sendika binamızda yaptığımız toplantılarda sizi sürekli bilgilendiriyoruz. Siz üyelerimizle sık sık bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapıyor, önerilerinizi alıyoruz. Bu arada Genel Merkezimiz ile sürekli istişarede bulunuyoruz. Dolayısıyla, toplu sözleşme öncesi oturacağımız görüşme masasında çalışanlarımızın hak ve menfaatlerinin en üst düzeyde olması ve korunması için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Her zamanki gibi ‘Üret, Kazan, kazandır’ sloganımızla birlikte ‘bir olalım, iri olalım, diri olalım’ sloganımızı dilimizden düşürmüyoruz. Bu tür etkinliklerde de görüyoruz ki, üyeleriyle adeta kemikleşen sendikamız, bu işin altından da başarıyla çıkacaktır.

Elbette her zaman dile getirdiğimiz gibi; öncelikli amacımız, bu sözleşmeyi de masa başında bitirmektir. Ancak bunun için çalışanlarımızın hak ve menfaatleri söz konusudur. Bunun sağlanmadığı ortamda, yasalar çerçevesinde her türlü hakkımızı kullanacağımızın da bir kez daha bilinmesini istiyorum.

Bu gecede de sizinle beraber olmaktan büyük mutluluk duydum. Bu mekan, Türk Bayrakları ve Türk Metal Sendikası Flamalarıyla o kadar güzel süslemiş ki, sanki evimiz gibi olmuş. Bu geceyi düzenleyenlere, emeği geçenlere, Genel Başkanım, teşkilatım ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”

Sendikamız Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Sedat Taşdelen, yönetim kurulu üyesi Bayram Aldırmaz, Baştemsilci Mustafa Yıldız ile İş Yeri Temsilcisi Yakup Yılmaz’ın katıldığı gecede, “Türkiyem” isimli şarkı coşkulu şekilde ayakta söylenirken, çalışanlarımız gönüllerince eğlendi.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. Altan KALFA dedi ki:

    Harikasınız arkadaşlar Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.