Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

ENGELLİ DOSTLARIMIZDAN ÖZEL TEŞEKKÜR ALDIK

04.12.2012
1.987
ENGELLİ DOSTLARIMIZDAN ÖZEL TEŞEKKÜR ALDIK
REKLAM ALANI

ENGELLİ DOSTLARIMIZDAN ÖZEL TEŞEKKÜR ALDIK

Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şehtürk, Türk Metal Sendikası ile Erdemir çalışanlarına özel teşekkür etti.

Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği, bazı üyelerine bot, tekerlekli sandalye dağıtımı ile dernek bünyesindeki kursları tamamlayan engelli kursiyerlere sertifikalarının verilmesi amacıyla tören düzenledi.

REKLAM ALANI

Türk Metel Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ın da katıldığı törende konuşan dernek başkanı Şentürk, derneğe sağlanan katkılardan bahsederken, sendikamızı ve Erdemir çalışanlarını ayrı tuttu.

Şentürk, özetle şunları söyledi:

“Yaptığımız çalışmalar kapsamında 214 engelli üyemizi özel, tüzel ve kamu kuruluşunda istihdam etmelerini sağladık. Amacımız, her engelliyi balık tutabilecek aşamaya getirmek, ekonomik ve sosyal anlamda kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamaktır.

Bugün burada 1300’e yakın işitme, görme ve ortopedi engelli üyelerimiz arasından 210 arkadaşımıza kışlık bot dağıtımı ile 10 arkadaşımıza tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştireceğiz. Ve bizce en önemlisi meslek kazandırdığımız 20 engelli arkadaşımızın diplomasını vermek olacaktır. Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Derneğimizin çalışmalarında Türk Metal Sendikası ve kıymetli Erdemir çalışanı üyelerinin desteğini her zaman yapımızda görmekteyiz. Onlar ayrıca teşekkür ediyorum.”

Engellilere bot ve tekerlekli sandalyeleri dağıtılan törende, kursları tamamlayanlara ödülleri Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Karadeniz Bölge Komutanı Deniz Kıdemli Albay Yalçın Enç, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk, CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Koçak, İlçe Müftüsü Mustafa Erkan, Erdemir Kurumsal İletişim ve Sosyal Hizmetler Müdürü Gülşin Yöney, Ereğli TSO Başkanı Mehmet Genç, TSO Meclis Başkanı Zeki Us, İşkur İlçe Müdürü Ayfer Yılmaz, tarafından verildi.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. Altan KALFA dedi ki:

    Türk Metal Sendikası Türkiye de ve dünyada sosyal sendikacılara adeta ders veriyor …

  2. ender aksoy dedi ki:

    Sizler bizim fenerimiz olun,yürüyelim ısıgınızla.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.