Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

YENİ YILINIZI KUTLUYORUZ

28.12.2012
1.678
YENİ YILINIZI KUTLUYORUZ
REKLAM ALANI

 

YENİ YILINIZI KUTLUYORUZ

 Değerli işçi arkadaşlarım;

REKLAM ALANI

Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Yaşamın bütününde olan çalışma ortamının, Ereğli’de sizin için daha ağır koşullarda sürdüğünü herkesin bilmesi gerektiğine inanıyorum. Zira, Erdemir çalışanları gerçek alın terini akıtarak elde ettiği kazancı ile yuvasını geçindirmekten öte bir şey düşünmez.

Hepimizin en büyük arzusu da, emeğimizin karşılığı olan hakkımızı almak, iş barışı sağlanmış, aile ortamı huzurlu, çalışma arkadaşları ile kaynaşmış günler geçirmektir.

Bu bağlamda Türk Metal Sendikası olarak, başta Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’ın açılım ve atılımları sayesinde, yıl içinde birçok etkinlik gerçekleştirdik.

Bunlar arasında gelenekselleşen yurt içi eğitim seminerlerini biraz daha genişleterek, eşlerle birlikte sendikal konuların da işlendiği eğitimlere dönüştürdük.

Yine Ereğli’de gerçekleştirdiğimiz kaynaşma ve dayanışma etkinliklerimizde, çalışanlarımız ve eşlerimize birlikte kaynaşma ve paylaşımımızı en üst sınırlara taşıdık. Üyelerimizin öğrenci çocukları için eğitimler verdirdik. Özel hastane ile yaptığımız anlaşma sayesinde üyelerimizin, eş ve çocuklarının daha geniş sağlık hizmetlerinden yararlanmasına vesile olduk.

 Değerli arkadaşlarım;

Elbette ülke ekonomisinin, özellikle de ilçe ekonomisinin içinde bulunduğu zorlukları da göz önüne alırsak, Ereğli zor bir süreçten geçti, geçiyor. Bu zorlukları, zaman zaman özeleştiri de yaparak, yine sizinle birlikte aşmaya çalıştık. Bu konuda önemli yol kat ettiğimizi düşünüyorum.

Şimdi yeni bir yıla, yeni bir sözleşme süreciyle birlikte giriyoruz.1 Eylül 2012’den geçerli olacak, 31 Ağustos 2014’te sona erecek 2 yıllık yeni sözleşme dönemi için Erdemir yetkilileri ile masaya oturacağız.

Biliyorsunuz ki, bugüne kadar gelinen süreçteki gelişmeleri şahsım ve yönetici arkadaşlarım sık sık sizinle bir araya gelerek anlattık, anlatıyoruz.

Yine çok değer verdiğimiz şekilde sizden de aldığımız görüş ve önerileri değerlendirip, genel merkezimizle paylaşıyoruz.

Ve inanıyoruz ki, bu dönem de, “Üret, kazan, kazandır” anlayışıyla Erdemir çalışanına yakışan, bir sözleşmeye imza atacağız. Gücünü üyesinden, yani sizden alan Türk Metal Sendikası olarak birinci hedefimiz de budur.

 Değerli arkadaşlarım;

Tüm bu gelişmeler ışığında girmeye hazırlandığımız 2013’te de, hedefimize emin adımlarla gittiğimizi bilmenizi istiyorum.

Bu duygu ver düşüncelerle Genel Merkezimiz, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Baş Temsilciliğimiz ve İşyeri temsilciliklerimiz adına; yeni yılın çalışma hayatınıza, yuvanıza huzur ve mutluluk getirmesini diler, sağlıklı yaşam, kazasız iş hayatı geçirmenizi temenni ederim.

YUSUF ZİYA ODABAŞ

TÜRK METAL SENDİKASI

KARADENİZ EREĞLİ ŞUBE BAŞKANI

 

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. fizel kapan dedi ki:

    Başta sayın genel başkanımız Pevrul Kavlak olmak üzere sahsinizda yönetim kurulu ile tüm erdemir çalışanlarının yeni yılını kutlar teşekkür ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.