Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

YETKİ TESPİTİMİZ GELDİ…

10.12.2012
2.656
YETKİ TESPİTİMİZ GELDİ…
REKLAM ALANI

YETKİ TESPİTİMİZ GELDİ…

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Erdemir ile yapacağımız 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerine ilişkin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan “Yetki Tespiti” Belgesinin geldiğini bildirdi.

 Odabaş, yayınladığı duyuruda şunları kaydetti:

REKLAM ALANI

“Türk Metal Sendikası olarak Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ile yapacağımız 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri öncesi çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu kapsamda, Erdemir’de yetkili sendika olduğumuzun bildirilmesi maksadıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na 28 Ağustos 2012’de yaptığımız başvuruya karşılık, bakanlıktan “Yetki Tespiti” belgemiz gelmiş bulunmaktadır.

Bakanlığın yaptığı inceleme sonucunda,sendikamıza gönderilen tespit yazısında, 6491 işçi bulunan Erdemir’de, 5120 üyemiz olduğu ve yasa gereği Erdemir’de gerekli çoğunluğa sahip olduğumuzun tespit edildiği tarafımıza bildirilmiştir.

Yazıdan da anlaşılacağı gibi Türk Metal Sendikası’nın Erdemir’de 5120 üyesiyle gerekli çoğunluğa sahip sendika olduğu bir kez daha tespit edilmiştir.

Yasal olarak 6 günlük itiraz sürecinin bitiminde, sendikamıza aynı bakanlıktan ‘yetki belgesi’ ulaşacaktır. Bu belgenin gelmesiyle birlikte 15 gün içerisinde işveren ile görüşülerek, ilk toplu iş sözleşme görüşmesi toplantısı günü tespit edilecektir.Ardından da 60 günlük yasal sözleşme görüşmeleri süreci başlayacaktır.

Öncelikle, gelinen noktanın üyelerimize, sendikamıza ve Erdemir’e hayırlı olmasını diliyorum.

Önümüzdeki süreçte, her zaman dile getirdiğimiz gibi üyelerimizin hak ve menfaatlerini en üst seviyede tutup, güzel bir sözleşmeye daha imza atmak istiyoruz.

Bu düşünceyle çıktığımız yolda üyelerimizden aldığımız/alacağımız görüş ve önerilerle birlikte yol haritamızı belirledik.

‘Üret, Kazan, kazandır’ sloganımızı unutmadan başlayacağımız toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin masa başında bitirilmesi elbette en büyük isteğimizdir.

Bunun için de çaba göstereceğiz. Ancak, yukarıda da belirttiğimiz gibi çalışanlarımızın hak ve menfaatlerinin olmadığı yerde, yasalardan doğan her türlü hakkımızı da kullanacağımızın bir kez daha bilinmesini istiyoruz.”

 

YUSUF ZİYA ODABAŞ

TÜRK METAL SENDİKASI KARADENİZ EREĞLİ ŞUBE BAŞKANI

REKLAM ALANI
Yorumlar
 1. Nefer dedi ki:

  Hayırlı uğurlu olsun. Birlik ve beraberliğimizin en üst noktalarda olduğu Erdemir çalışanı daima yanınızdadır.

 2. Temel YILMAZ dedi ki:

  Türk Metal Sendikası Üyesi Olarak Teşekkür Ederiz Başkanım.
  http://www.turkmetal.org.tr
  http://www.turkmetalkdzeregli.org

 3. Erdal Atan dedi ki:

  Hayırlı Uğurlu Olsun Başkanım..

 4. Temel YILMAZ dedi ki:

  Türk Metal Sendikası Üyesi Olarak Teşekkür Ederiz Başkanım.
  http://www.turkmetal.org.tr
  http://www.turkmetalkdzeregli.org

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.