Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

ERDEM, ZİYARETİMİZE GELDİ

25.01.2013
1.252
ERDEM, ZİYARETİMİZE GELDİ
REKLAM ALANI

ERDEM, ZİYARETİMİZE GELDİ

ERDEM ZIYARETIBatı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı ziyaret etti. Erdem, Sendikamız Şube Sekreteri Metin Ercan ile Şube Mali Sekreteri Sedat Taşdelen’in de bulunduğu ziyarette yaptığı konuşmada, sendikamızın, Erdemir’den işçi çıkarılmasının önüne geçilmesine yönelik uygulamanın Türkiye’de ilk olduğunu söyledi.

İşçi çıkarma yerine belli süreli maaşlardan düşüş yapılmasını “sendikal ve iş dünyasında ihtilal ve devrim” olarak nitelendiren Erdem, şöyle dedi:

REKLAM ALANI

“Türkiye’de ilk defa maaşlar yüzde 35 düşürülerek personelin işten çıkarılmasına mani olan sendika, bir ihtilal ve devrim yapmıştır. Her buğran kahraman doğurur, kahraman yaratır. Bu hareket Türk sanayisinde bilhassa MESS’de büyük ses getirmiştir. Biz işveren ve sanayici olarak bu işi yıllardır biliyoruz. Bu yapılanın ne kadar büyük olduğunu herkesten daha iyi anlayabilecek şekilde donanımlıyız. Demek ki bu olabiliyormuş. İstihdamı sağlamak için yüzde 35 maaş indirilebiliyormuş, işsizliğin artmasının önüne geçilebiliyormuş. Bunun adı işveren, ilçe ve işçinin barışıdır. Bu kararları alacak yürekli yöneticiler de burada, bu çok önemli.  Bu sendikanın bilincini gösterir.”

Erdem’in ziyaretinden memnunluk duyduğunu dile getiren Odabaş ise “Sayın Erdem, bir büyüğümüzdür. Yanımızda olması bizi sevindirmiştir. Sayın Erdem’in ziyaretinden teşkilatımız adına son derece mutluluk duyduk” dedi.

Ziyarette, ilçedeki gelişmeler üzerine görüş alış, verişinde de bulunuldu.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.