Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

İŞTE İŞÇİ-SENDİKA DAYANIŞMASI

14.01.2013
1.431
İŞTE İŞÇİ-SENDİKA DAYANIŞMASI
REKLAM ALANI

İŞTE İŞÇİ-SENDİKA DAYANIŞMASI

CELIK YEMEKErdemir Çelik Üretim Baş Müdürlüğü çalışanlarının, geleneksel hale getirdikleri kaynaşma ve dayanışma gecesi düzenlendi. Gülüç Beldesi’ndeki Büyük Anadolu Ereğli Hotel Salonu’nda gerçekleştirilen gecede, Türk Metal Sendikası Genel Merkezi’nce hazırlatılan ve sendikanın faaliyetlerinin yer aldığı sinevizyon gösterisi sunuldu.

Gecenin açılış konuşmasını yapan İş yeri temsilcisi Suat Dinler, bu tür gecelerde kaynaşma ve dayanışmanın daha da üst noktalara çıktığını belirtti.

REKLAM ALANI

Dinler, etkinliğin, başlayacak olan 24. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmeleri öncesi de aynı zamanda moral gecesi olduğunu anımsatarak, geceye katılan Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’a hitaben, “Sayın başkanım, genel başkanımız, genel merkez yöneticilerimiz ve sizin attığınız her imzaya namusumuz gibi sahip çıkacağımıza şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına söz veriyorum” dedi.

CELIK YEMEK6Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Odabaş da, Dinler’in güzel sözler sarf ettiğini, başarının birlik ve beraberlikle elde edildiğini söyledi.

Geceye Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın da katılmak istediğini ifade eden Odabaş, “ancak, bir başka ilde süren yetki mücadelesi sonucu Sayın Genel başkanım ve genel merkez yöneticilerimiz gecemize katılamadılar. Sayın Kavlak hepinize sevgi ve selamlarımı iletmemi istedi. Ereğli’ye ayrı bir gözle baktıklarını ve gönüllerinin de burada olduğunu biliyorum” diye konuştu.

Bu tür gecelerin, Erdemir çalışanları açısından kaynaşmanın çok üst sınırlara çıkmasına büyük katkı sağladığını anlatan Odabaş, şöyle konuştu:

“Sizinle birlikte olmaktan çok mutluyum. Geceye davet ettiğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Erdemir’de bu tür kaynaşma ve dayanışma gecelerini başlatan ünitemizle beraber oluyoruz. Az önce seyrettiğiniz sunumda Sayın Genel Başkanım Pevrul Kavlak’ın da ifade ettiği gibi, Türk Metal Sendikası 50 yıllık çınar oldu. Bu çınarı ayakta tutmak da sizin elinizde. Biz de size sonuna kadar güveniyoruz.”

 ODABAS ZIYA“ÜCRETLERİNİZDE KİMSENİN GÖZÜ OLMASIN”

Odabaş, Erdemir çalışanlarının üretimi artırmak için alın teri döktüğünü hatırlattarak, “ama alın terimizin karşılığında her platformda, toplu sözleşmelerde sizin saat ücretlerini göz önüne getiren Sayın Erdemir yöneticileri şunu bilmesi lazım. Türkiye ve Dünyanın iftiharı olan yüksek fırını yapan fabrikada rekorları kıran, yüksek karlar yapılmasını sağlayan Erdemir işçisidir. Bu doğrultuda Erdemir çalışanının ücretinde kimsenin gözü olmasın” diye konuştu.

“SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ”

CELIK YEMEK3İşçilerin, “Bu işçi sizinle gurur duyuyor” şeklinde attıkları slogan üzerine Odabaş da, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sevgili arkadaşlarım, biz de sizinle gurur duyuyoruz. Her şey birlik ve beraberlikle oluyor. Biz, sözleşme masasında bir şeyler alacaksak, sizi memnun edecek bir özleşme imzalayacaksak, gösterilen bu birlik ve beraberliğin sayesinde olacaktır. Başka bir şansımız yok. Yapacağımız bu toplu sözleşme öncesinde, birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik dedikoduların çıkarıldığını biliyoruz. Bu tür oluşumlara kulak asmamanızı istiyorum.

CELIK YEMEK2Şimdi yeni bir sürece girdik.

 “BİRLİKTE MEZARA GİDELİM DEYİN GİDERİZ”

Samimiyetle söylüyorum ki, Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi yönetici ve temsilcilerimizle birlikte mezara gidelim dediğiniz taktirde gitme sözü veriyorum. İşte bu birlik ve beraberlikle olur. Bir birimize sahip çıkacağız, Aramıza nifak tohumları sokmak isteyenlere mahal vermeyeceğiz. Elbette yapılması gerekeni zamanı geldiğinde yapacağız. Biz size inanıyoruz, siz de bize inanın. Bu sözleşme döneminde sizin razı olmayacağınız, evet demeyeceğiniz bir işin altında biz olmayız.

CELIK YEMEK1Erdemir işçisine farklı gözle bakan insanlar var. Şu bilinsin ki, Erdemir işçisi alın terini dökerek ürettiği gibi kazanmasını da, kazandırmasını da evini geçindirmesini de eğlenmesini de iyi bilir. Gerçekten bu bir kültürdür. İnşallah toplu sözleşmemizi de imzaladıktan sonra burada yine hep beraber eğleneceğiz.”

Geceye katılan Sendikamız Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreterimiz Sedat Taşdelen, Yönetim Kurulu Üyemiz Muhammet Köroğlu, İşyeri Baş Temsilcimiz Mustafa Yıldız, Çelikhane Üretim Başmüdürlüğü bünyesindeki baş mühendisler Selim Karakuş, Murat Taşel, Murat Pınar, mühendisler ve vardiya formenleri ile 400’ü aşkın işçinin katıldığı gecede, birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından, yerel sanatçıların şarkı ve türküleri eşliğinde eğlenildi.

CELIK YEMEK4CELIK YEMEK5

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.