Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

ÜYELERİMİZ KULÜBÜNE SAHİP ÇIKTI

31.01.2013
1.751
ÜYELERİMİZ KULÜBÜNE SAHİP ÇIKTI
MOBİL REKLAM ALANI

ÜYELERİMİZ KULÜBÜNE SAHİP ÇIKTI

 

DSC_0001Türk Metal Sendikası’nın organizasyonuyla, Gülüç Beldesi’ndeki Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de Erdemir Spor Kulübü yararına Kaynaşma ve Dayanışma Gecesi düzenlendi. Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Süleyman Yıldırım, onur konuğu olarak katıldığı gecede yaptığı konuşmada, Erdemir ile yapılacak 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde, üyelerimizin haklarının en üst düzeyde sağlanması için çalışma yaptıklarını söyledi.

Yıldırım, Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’ın da geceye katılmayı çok arzu ettiğini belirterek, “ancak yoğun çalışma temposu nedeniyle aramızda olamadı. Sizlere sevgi ve selamlarını iletmemi istedi” dedi.

MOBİL REKLAM ALANI

Konuşmasında, 2822 sayılı Sendikalar Kanunu’nun değiştiğini hatırlatan Yıldırım, şunları söyledi:

“Bu yıl grup toplu iş sözleşme yılı. Bundan dolayı da hepiniz sıkıntılısınız, hepinizin beklentileri var. Bunun için de başta Genel Başkanımız olmak üzere hepimiz en üst düzeyde çalışma yapacağız. Yüce Rabbim bizi mahcup etmesin. Size hizmet ediyor olmaktan son derece mutluyum.

BMC’de çalıştığım dönemlerde Şube Başkanı olduktan sonra 5 tane demir-çelik fabrikası bünyemizdeydi. Yusuf Bey sağ olsun, bana o dönemlerde çok ışık tuttu. Demir-çelik fabrikaları hakkında daha net DSC_0012fikir sahibi oldum. Demir-çelik fabrikasında bırakın çalışmayı, işletmeyi gezerken bile ölme riski var. Bu nedenle Ereğli (Erdemir) öyle, böyle gidiyor, yok makası aştı gibi sözleri söyleyenler bizim umurumuzda değil. Kimse de kusura bakmasın. Allah nasip, kısmet ederse, başlatılan ve 25 maddeyi geçtiğimiz MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi size de ışık tutacaktır. Erdemir çalışanları adına da güzel bir toplu iş sözleşmesi bağıtlayacağız. Benim de dilek ve temennim masa başında olmasından yana. Ama arife tarif gerekmez. Biz bu dönem size ait olanları almak adına büyük bir mücadele vereceğiz. Üretimden gelen gücümüzü kullanacağız, bilmenizi istiyorum.”

 ÇOK KONUŞAN DEĞİL, ÇOK ÇALIŞANLARIN YILI

Bu yıl 114 bin kişiyi ilgilendiren grup sözleşmesi yapacaklarına dikkat çeken Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Attığımız her adımdan üyelerimizin haberi olacak. Bu sene çok konuşanların değil, çok çalışanların yılı olacak. Bizim, insanların milyon yada milyar dolar kazançlarında gözümüz yok. Biz sadece bize ait olanları almanın mücadelesini vereceğiz.

Şube Başkanımız ve yönetici arkadaşlarımız, sözleşme ile ilgili görüşlerini sizlere aktarıyorlar. Biz de çalışanlarımızın haklarını almak adına bir takım tespitlerde bulunuyoruz. 4 Şubat’a kadar taslağımızı oluşturacağız. Değerli Şube DSC_0072Başkanımız da (Odabaş) önümüzdeki günlerde gelişmeleri sizlerle paylaşacak. Kazamız mübarek olsun, Allah utandırmasın.

 50 YILLIK ÇINAR; TÜRKMETAL

Bu sene Türk Metal’in 50. kuruluş yıl dönümü. Bu da size bir şey çağrıştırıyordur. Tespitin ve taslak çalışmalarının müzakerelerin bağıtlanmasının geciktiğini de varsayarsak, bu yılki grup toplu iş sözleşmesinin bağıtlanma olasılığını Mayıs, Haziran gibi öngörüyoruz. Çünkü birikmiş sorunlarımızı çözmek adına uzun uzun müzakere etmemiz gerekiyor. Bunun için ne yapmamız gerekiyorsa yapacağımızı bilmenizi istiyorum. Toplu İş Sözleşmesini inşallah değerli işveren yöneticilerinin de katkısıyla masa başında bağıtlarız. Ondan sonra da Türk Metal Sendikası’nın 50. Kuruluş yıldönümünü 4 farklı bölgede çok büyük organizasyonlar yaparak Nisan, Mayıs Haziran ve Temmuz’da final yapmak üzere hep birlikte kutlarız.”

 BÖKE: GELDİĞİMİZ NOKTA SİZİN SAYESİNDEDİR

Erdemir İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Kaan Böke, Erdemir’de gelinen noktada çalışanların büyük katkısı olduğunu savunduğu konuşmasında, şöyle dedi:

DSC_0023“Çalışanlarımızın temsilcisi, iş barışının sürdürülmesinde büyük katkıda bulunan sendikamız ile Erdemir yönetimi arasındaki ilişkiler, Erdemir geleneğinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılıklı anlayış, birliktelik, beraberlik ve iyi duygularla devam edecektir.

Bu sözleşmede de, bundan öncekiler gibi masadan güzel bir şekilde anlaşarak iyi bir birlikteliğe devam edeceğimizi ümit ediyoruz. Şunun çok bilincindeyiz; hepimiz bir Erdemir çalışanıyız. Geldiğimiz bu noktaya da sizlerin sayesinde ulaşmış vaziyetteyiz. Süregelen bu iş barışı ve iş kültürü ile sendika ve yönetimimizle şirketimiz daha iyiye, daha güzele daha da öteye taşıyacağımıza kesinlikle inanıyorum.

Sendikamızın değerli yöneticilerine ve Erdemir Spor’un değerli yönetici ve sporcu arkadaşlarımıza da bu vesileyle bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Umarım bundan sonraki günlerimiz de hep böyle eğlenceli, hoş ve güzel geçer.”

 ODABAŞ: GENEL BAŞKANIMIZIN KATKISI BÜYÜK

Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş ise düzenlen gecede Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden Erdemirsporlu basketbolcuların da bulunduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: “Bu sporcularımızı bu gece, temsil ettikleri kulübü ayakta tutmak DSC_0080için alın terlerini 1700 derecede döken insanlarla bir arada oluyorlar. Kimleri temsil ettiklerini, burada kendi gözleriyle görmelerini istiyorum. Bu vesileyle performanslarını bir o kadar daha artırmaları temennisinde bulunuyorum.

Ankara’daki yoğun tempo nedeniyle bugün aramıza katılamayan Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak, kulübümüzün ayakta durabilmesi için Toplu İş Sözleşme masasında neler yaptığına ben şahidim. Bu kulübün ayakta durmasında en büyük emek Sayın Genel Başkanımız ve sizlersiniz. Sizin şahsınızda Genel Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.

5 yıldır yürüttüğüm şube başkanlığı süresinde, çok sayıda geceler düzenledik. Ancak ilk kez Erdemir’den üst düzey bir yöneticimiz gecemize katılıyor. Bu da son derece güzel bir gelişmedir. Şahsım adına Sayın Böke’ye teşekkür ediyorum. İnşallah bu gelişmeler sözleşme masasına da yansır.”

 “MADENCİ EYLEMİNDE GÜZELLİĞİNİZİ GÖSTERDİNİZ”

Odabaş, geçen hafta Zonguldak’ta düzenlenen “Emeğe Saygı Mitingi”ni anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Erdemir çalışanları geçtiğimiz hafta Zonguldak’ta düzenlenen madenci eyleminde güzelliğinizi gösterdiniz. Ben, sizinle birlikte Ereğli’de dağları da yıkarım, bunu da biliyorum, hiçbir zaman da şüphem olmadı.

Genel Başkanımızın da ifadesiyle Türk Metal Sendikası 50 yıllık çınar oldu. Kulübümüz de bu noktada. Sendikamız da, kulübümüz de sizin sahip çıkmanızla daha da büyüyecek, kolları ve yaprakları yeşerecek. O nedenle hep beraber bu çınarı büyütmek, kollarını artırmak ve birlikte daha iyi yerlere gelmek için birlikte bu yolda yürüyeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Baş Temsilcimiz Mustafa Yıldız da, Erdemir işçileri adına yaptığı konuşmada, “Türk Metal Sendikası ile Erdemir işçilerinin, yakalanan başarıda imzası bulunduğunu ifade ederek, “bu başarıların devam etmesi anlamında gerek sendika, gerekse Erdemir çalışanları olarak üzerimize düşeni harfiyen yapacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Konuşmalar sırasında geceye katılan Erdemir işçileri Sık sık ‘Türk Metal Nerede, Biz Oradayız’ sloganları atıldı.

Odabaş, geceye katılımından dolayı Yıldırım’a anı plaketi takdim ederken, Genel Başkanımız Kavlak’a ulaştırılmak üzere sırtında “Pevrul Kavlak” yazılı 6 numaralı takım formasını teslimetti. Aynı formadan, Yıldırım, Böke ve Erdemir İnsan Kaynakları Müdürü Sedat Alkan’a hediye edildi.

Kulübe katkı amacıyla gerçekleştirilen hediye çekilişin ardından yerel sanatçılar eşliğinde eğlenildi.

Geceye, Metal Sendikası Şube YönetimKurulu Üyeleri, Metal-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Özdemir, Erdemir Spor Genel Menajeri Ömer Erdinç, Erdemir Baskotbol Takımı Baş antrenörü Özhan Çıvgın, Yardımcı Antrenör Servet Özsüner, Kondisyoner Erdem Gürok, Erdemir Formenler Derneği Başkanı Ertuğrul Bayramoğlu ile yaklaşık 700 Erdemir işçisi katıldı.

DSC_0088DSC_0115DSC_0103DSC_0029DSC_0028DSC_0116DSC_0128DSC_0130

MOBİL REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.