Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

CHP’Yİ ZİYARET ETTİK

05.02.2013
1.201
CHP’Yİ ZİYARET ETTİK
REKLAM ALANI

CHP’Yİ ZİYARET ETTİK

 

DSC_0016Türk Metal Sendikası Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte CHP İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

CHP İlçe Başkanı Hayrettin Kartal’ın, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kapıda karşıladığı Odabaş, ziyarette yaptığı konuşmada, Erdemir ile yapılacak 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne yönelik hazırlanan taslağı Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’na (MESS) verdiklerini söyledi.

REKLAM ALANI

Odabaş, şöyle dedi:

“İlçemizdeki büyük bir sivil toplum kuruluşu olarak, ana muhalefet partisi CHP’nin ilçe başkanlığını ziyaret emeyi, bu vesileyle ilçe gündemi ve işçilik yaşamı üzerine görüş alış, verişinde bulunmak istedik. Omuz omuza olmamız gereken dönemlerden geçiyoruz. Çünkü dün işveren sendikası olan MESS’e, sözleşme taslağını teslim ettim. Sürece başladık. Bugün de işyerindeki lokal temsilcisi arkadaşlarımızla, işçi arkadaşlarımızla bir toplantı yapıp, taslağın içeriğini anlatacağız. Sözleşmenin masada bitmesi tarafındayız ama tabi ki üretimden DSC_0003gelen gücümüzü, alın terimizi de almak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ekibimizle, yönetim kurulumuzla ve işçi arkadaşlarımızla birlikte bu inancı taşıyoruz. Artık bu saatten sonra her şeyin hayırlı olmasını diliyorum.”

 KARTAL’DAN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Kartal da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:

“Türk Metal Sendikası, Türkiye’de ve metal sektöründe, en güçlü ve en kitlesel örgütlerimizden birisidir. Bölgemizin de en güçlü sendikalarındandır. Erdemir de, bölgenin en büyük işletmesidir. Böyle bir işletmede, köklü bir sendikal geleneği, örgütlenmeyi başarıyla götürdükleri için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki mücadelelerinde bizim üzerimize düşen bir şey olduğunda, biz her zaman Erdemir işçilerinin ve onların temsilcilerinin yanlarında olmaya hazırız.”

 “SENDİKACILIK BÖYLE OLMALIDIR”

DSC_0007Uzun yıllardan bu yana Erdemir ile sözleşmeler oluyor. Bu dönemde de çok çetin sorunlar olacağı bellidir. Bu nedenle Erdemir işçilerinin örgütlü bir şekilde, omuz omuza çalışanların iş güvencesi, ekonomik ve sosyal hakları için sonuna kadar, gerektiğinde üretimden gelen güçlerini de kullanmadaki kararlılıklarını gördük. Elbette ki sendikacılık böyle olmalıdır. Kavgalar, birlikteliği bozacak argümanlar olmamalıdır. Masada belirlenmelidir ancak, bazen öyle durumlar oluyor ki, masada çözümlenemeyebiliyor. Böylesine bir durumda da işçiler örgütleriyle omuz omuza, ekonomik ve demokratik haklarını sonuna kadar savunmalıdırlar. Bize düşen de, bu demokrasi, hak ve emek mücadelesi veren insanların yanında olmaktır. Emeğin üstünlüğünü savunan bir parti olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

CHP’li bazı yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu ziyarette karşılıklı görüş alış,v erişinde bulunuldu.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.