Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

HER TÜRLÜ DESTEĞİMİZLE YANINIZDAYIZ

20.02.2013
1.434
HER TÜRLÜ DESTEĞİMİZLE YANINIZDAYIZ
REKLAM ALANI

HER TÜRLÜ DESTEĞİMİZLE YANINIZDAYIZ

BMCTürk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Erdemir çalışanlarının, İzmir’deki BMC çalışanlarının10 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle sürdürdükleri haklı mücadelesine destek olduğunu bildirdi. Odabaş, Türk Metal Sendikası İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Tosun’a gönderdiği mesajında,  Erdemir çalışanlarının, 1500 BMC çalışanının mağduriyetini en iyi anlayan emekçiler olduğunu belirtti.

Odabaş, mesajında şunları kaydetti:

REKLAM ALANI

Sayın: Halil İbrahim TOSUN

Türk Metal Sendikası İzmir 1 Nolu Şube Başkanı

BMC’nin İzmir’deki Merkez fabrikasında çalışan 1500 emekçi arkadaşımızın haklı mücadelelerini sonuna kadar desteklediğimizi bilmenizi istiyoruz.

ZONGULDAK MITING3Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi üyesi Erdemir çalışanları olarak, alın terlerini dökerek, ürettiklerini ülke ekonomisine kazandıran emekçi arkadaşlarımızın 10 ay kadardır maaşlarını alamamalarını üzüntü ile karşılıyoruz.

Erdemir gibi ağır sanayi kuruluşunda çalışma koşullarının zorluğu bilinciyle; BMC’deki arkadaşlarımızı çok iyi anladığımızın bilinmesini istiyoruz.

Onların bu haklı mücadelesinde, Türk Metal Sendikası Genel Merkezimizin gösterdiği gayret ve çabayı da takip ederken, Karadeniz Ereğli Şubemiz ve Erdemir çalışanlarımızla birlikte, mağdur arkadaşlarımızın maaş ve haklarının en kısa sürede verilmesini istiyoruz.

Bu uğurda, genel merkezimizin ve BMC’deki yetkili Sendikamız İzmir 1. Nolu Şubemizin alacağı her karara destek olacağımızın sözünü veriyoruz.

Şahsınızda, BMC’de çalışan kardeşlerimizin bu haklı mücadelelerine destek olan sivil toplum kuruluşlarına da ayrıca teşekkür ediyoruz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.