Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

İKİNCİ OTURUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

23.03.2013
1.358
İKİNCİ OTURUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ
REKLAM ALANI

İKİNCİ OTURUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

YUSUF ZIYA2Türk Metal Sendikası olarak Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ile yapacağımız 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ikinci oturumunu 22 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirdik.

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf ziya Odabaş, İstanbul’daki MESS Merkez Bürosu’nda sendikamız, Erdemir ve MESS yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda idari maddeler üzerinde görüşüldüğünü bildirdi.

REKLAM ALANI

Odabaş, 20 maddeyi içeren görüşmeler sonucunda tarafların anlaşması üzerine 17 idari madde üzerinde daha mutabık kalındığını belirterek, şöyle dedi:

“Bilindiği gibi 25 Şubat 2013’de başladığımız ilk görüşmede 14 idari maddi üzerinde mutabık kalmıştık. Bu toplantıda da 17 madde geçilerek, toplam 31 maddede anlaşma sağlanmış oldu. Taraflar olarak üçüncü toplantıyı 9 Nisan 2013’de yine İstanbul’da yapmayı kararlaştırdık. Saat 11.00’de başlayacak toplantıda, diğer maddeler üzerinde görüşmeleri sürdüreceğiz.

Her zaman ifade ettiğimiz gibi, Türk Metal Sendikası olarak üyelerimizin hak ve menfaatlerinin üst sınırda korunacağı bir sözleşeme imza atma hedefindeyiz. Bunun için üyelerimizden aldığımız güçle yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.

Bu doğrultuda sürdürdüğümüz görüşmelerin bir kez daha hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.”

IKINCI OTURUMDiğer yandan, Şube Başkanımız Odabaş’ın şehir dışında olması nedeniyle, sendika binamıza gelen işçi arkadaşlarımız, Şube Sekreterimiz Metin Ercan tarafından ikinci görüşmenin detaylarıyla ilgili bilgilendirildi.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.