Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

4. GÖRÜŞME ANLATILIYOR

18.04.2013
1.571
4. GÖRÜŞME ANLATILIYOR
REKLAM ALANI

4. GÖRÜŞME ANLATILIYOR

odabas temsilcilerTürk Metal Sendikamız ile Erdemir arasında süren 24. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin 4. oturumu gerçekleştirildi. Erdemir adına MESS ile İstanbul’da yapılan görüşmede 8 madde üzerinde daha anlaşmaya varıldı.

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, MESS binasında yapılan görüşmenin ardından geldiği Ereğli’de, sonuçları önce İşyeri Temsilcilerine anlattı.

REKLAM ALANI

Odabaş, Baş Temsilcilik binasında bir araya geldiği şube yöneticileri ve iş yeri temsilcilerine, görüşmenin detaylarıyla ilgili bilgiler verdi. İş yeri temsilcileri de daha sonra bilgileri bulundukları iş yerlerinde çalışan üyelerimize aktardılar.

dorduncu oturumBu arada, Şube Sekreterimiz Metin Ercan, Şube Mali Sekreterimiz Sedat Taşdelen ve Baş Temsilcimiz Mustafa Yıldız da, sendika binamızdaki lokalimizde üyelerimizi bilgilendirdi.

Ercan, bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, ilki 25 Şubat 2013’de başlayan görüşmelerin 17 Nisan’da dördüncü oturumunun yapıldığını hatırlatarak, şöyle dedi:

“Şube Başkanımız Odabaş ile birlikte Şube yönetim kurulu üyelerimiz Naci Baysan, Mehmet Karakaya ile Muhammet Köroğlu görüşmelerde hazır bulundu.

Bu oturumda gündeme alınan 22 maddeden 8 madde üzerinde dorduncu oturum4anlaşmaya varıldı. Böylece toplam 81 olan maddelerden anlaşılan madde sayısı 57’ye çıktı. Taraflar 24 Nisan’da bir kez daha İstanbul’daki MESS binasında, saat 11.00’de bir araya gelecekler. Kalan 24 madde üzerinde anlaşma sağlanamaması durumunda, yasal olarak ‘Uyuşmazlık Zabtı’ tutulacak.”

Diğer yandan, Şubeye gelen bir başka grup üyemizi de Şube Mali Sekreterimiz Sedat Taşdelen bilgilendirdi. Taşdelen, her zamanki gibi üyelerin birlik ve beraberliğinden söz ederek, “birlik ve beraberliğimizle oluşan güç sayesinde inşallah yüzümüzün güleceği bir sözleşmeye imza atacağız” dedi.

Öte yandan, iş yeri temsilcilerimiz de bulundukları birimlerde Erdemir çalışanı üyelerimizi bilgilendirmeyi sürdürüyor.

dorduncu oturum1dorduncu oturum3

 

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.