Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

UYUŞMAZLIK ZAPTI TUTULDU

25.04.2013
1.457
UYUŞMAZLIK ZAPTI TUTULDU
REKLAM ALANI

UYUŞMAZLIK ZAPTI TUTULDU

ODABAŞ YUSUF ZİYASendikamızın, Erdemir ile sürdürdüğümüz 24. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin 5. oturumunda uyuşmazlık zaptı tutuldu. Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, 24 Nisan 2013’de, İstanbul MESS binasında gerçekleştirilen 5. oturumda, kalan 11 madde üzerinde görüşüldüğünü söyledi.

Odabaş, Sendika Şube yönetim kurulu üyelerimiz Soner Uslubaş, Bayram Aldırmaz ve Hakan Eskibina’nın da hazır bulunduğu 5. oturumda, çoğunluğu maddi maddelerden oluşan 11 maddeden 1’i olan ikramiyelerle ilgili 43. maddede uzlaşma sağlandığını belirterek, şöyle dedi:

REKLAM ALANI

“Bu toplantıda, geriye kalan 10 madde üzerinde daha anlaşma sağlanamadı. Bunlar arasında en önemlisi sayılan ücret artışları konusunda sendikamızın yüzde 18’lik artış talebine karşılık Erdemir adına MESS yetkilileri ise ilk 6 ay için seyyanen 30 kuruş zam önerdiler. Bu teklifi kabul etmemiz söz konusu olamazdı. Bunun üzerine uyuşmazlık zaptı tutulmasını istedik. İşveren kanadının ise diğer aylar için teklifi olmadı.

Bundan sonraki süreç, yasal olarak arabulucu ile devam edecek. Belirlenecek arabulucu, görev kendisine tebliğ edildikten sonra en fazla 15 gün içinde çalışmalarını tamamlayarak, taraflara bildirecek. Arabulucunun önerisinin kabul görmemesi durumunda sendikamız tarafından 60 günlük grev kararı alma süreci başlayacak.”

ÜYELERİMİZİ BİLGİLENDİRİYORUZ

SON OTURUMDiğer yandan, gerçekleştirilen 5. Oturum ile ilgili gelişmeler ise üyelerimize aktarılıyor. 24 Nisan’da yapılan görüşmelerin sona ermesiyle birlikte çok sayıda üyemiz sendika binamıza gelerek gelişmelerle ilgili bilgi aldı.

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Sekreterimiz Metin Ercan, Şube Mali Sekreterimiz Sedat Taşdelen, gruplar halinde gelen işçi arkadaşlarımıza gerek sendika lokalinde, gerekse odalarında yaptıkları görüşmelerde detaylı bilgi aktardılar.

Öte yandan, bugün de (25 Nisan) Şube Başkanımız Odabaş ile birlikte Ercan ve Taşdelen, şirket içinde dolaşarak işçi arkadaşlarımızı bilgilendirmelerini sürdürüyorlar.

SON OTURUM1SON OTURUM2SON OTURUM3SON OTURUM4SON OTURUM5SON OTURUM6

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.