Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

19 MAYIS’I KUTLUYORUZ

17.05.2013
1.187
19 MAYIS’I KUTLUYORUZ
REKLAM ALANI

19 MAYIS’I KUTLUYORUZ

SENDIKA PIKNIK1Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, 19 Mayıs Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spro Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Odabaş’ın mesajı şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı tarihi günlerden biri de 19 Mayıs 1919’dur.

REKLAM ALANI

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milleti’nin verdiği Kurtuluş Savaşı ile işgalci ülkelerden tekrar geri alınan vatan toprakları, kurulacak Cumhuriyet ile taçlandırılacaktı.

İşte 16 Mayıs’ta İstanbul’dan “Bandırma” isimli vapurla hareket eden ve 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basan Büyük Önder Atatürk’ün bu yolculuğu, Türk Milleti için bir dönüm noktası oldu. Milli Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da çıktığı bu tarihin önemi nedeniyle de 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etti.

Türk Metal Sendikası olarak, Atamızın gençliğe verdiği değeri çok iyi anlıyor ve aynı anlayışla önemsiyoruz. Bu amaçladır ki, öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerini daha iyi koşullarda sürdürebilmeleri için çaba sarf ediyoruz.

Bu duygularla; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, verilen mücadelede ve sonrası yaşamını yitiren büyüklerimizi saygı ve hürmetle anıyoruz.”

 

YUSUF ZİYA ODABAŞ

TÜRK METAL SENDİKASI

KDZ. EREĞLİ ŞUBE BAŞKANI

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.