Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

GREV SÜRECİ ANLATILIYOR!

29.05.2013
3.290
GREV SÜRECİ ANLATILIYOR!
REKLAM ALANI

GREV SÜRECİ ANLATILIYOR!

uretim planlamaTürk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubemizi ziyaret eden Erdemir’de çalışan üyelerimize, 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nde gelinen nokta ve bundan sonraki süreç anlatılmaya devam ediliyor.

26 Mayıs’ta, Üretim Planlama Müdürlüğü’nde çalışan bir grup arkadaşımız, mesai bitiminde geldikleri sendika binamızda Şube başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı ziyaret ederek bilgi alış, verişinde bulundular.

REKLAM ALANI

Odabaş, arkadaşlarımıza 25 Şubat’ta başlayan Toplu İş Sözleşmesinde gelinen noktayı aktarırken, MESS ile tutulan uyuşmazlık zaptı sonrası arabulucuya gidildiğini söyledi.

Arabulucu’dan da sonuç çıkmaması durumunda sendika olarak greve gidilebileceğini anlatan Odabaş, “ne yazık ki yaptığımız görüşmelerde anlaşma sağlanamadı. Elbette arabulucu süresinde de görüşmeler olabilir. Ancak, işçimizin lehine olmayan her talebin karşısında duracağız. Gerekirse greve de gideceğiz” dedi.

Üyelerimiz de, sendikalarına olan bağlılıklarını bir kez daha dile getirirken, yaşanan süreçte alınacak karara destek olacaklarını ifade ettiler.

 

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. Mehmet Turgut dedi ki:

    Başkanım Bu kutlu DAvamızda Sonuna Kadar yanınızdayız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.