Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

İŞ DÜNYASINDAN DESTEK GELDİ

29.05.2013
3.212
İŞ DÜNYASINDAN DESTEK GELDİ
REKLAM ALANI

İŞ DÜNYASINDAN DESTEK GELDİ

isadamlariEreğli’deki bazı işadamları, 28 Mayıs’ta Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı ziyaret etti. Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Hasan Likoğlu, beraberinde işadamı Demirkollar Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Demirkol, Öz Emek Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Batu Müftüoğlu ve İlhan Mühendislik sahibi İklimlendirme Mühendisi genç işadamı Eray İlhan, Odabaş’ı sendika binasındaki makamında ziyaret etti.

Likoğlu ve beraberindekiler, sendikanın Erdemir ile sözleşme sürecini yakından takip ettiklerini belirterek, desteklerini dile getirdiler.

REKLAM ALANI

Erdemir’in, ülkenin en önemli kuruluşları arasında yer aldığını ifade eden Likoğlu, “ilçemiz ile özdeşleşmiş bu kuruluşumuzun daha da iyi yerlere gelmesi en büyük arzumuzdur. Elbette şirketin iyi yerlere gelebilmesi, aynı zamanda çalışanlarının da büyük gayretiyle olmaktadır. Bu doğrultuda, sözleşme görüşmelerinde emeğin hakkını en iyi şekilde verileceğine inanıyoruz. Türk Metal Sendikası’na da şahsınızda başarılar diliyoruz” dedi.

Odabaş da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “önemli bir süreçten geçiyoruz. Sözleşmenin hala masa başında bitirilmesinden yanayız. Ancak, şirketin ortaya koyduğu rakamlarla bu mümkün değil. Halen arabulucu devrede. Eğer bir sonuç alınmazsa grev kararı alacağız. Ayrıca ziyaretimize gelerek verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Yorumlar
 1. Ünal Savaş dedi ki:

  JAPON FİRMALARINDA ÇALIŞANLARIN GREV ANLAYIŞI…!!!

  İnsan kaynağının yaratıcı potansiyelinin, üstünlük için tükenmez bir zenginlik kaynağı olduğunu ilk anlayan ve yönetsel yaklaşıma yansıtanlar, Japon işletmeleri olmuştur. Japon yönetim felsefesinin temelinde “BİR İŞİ EN İYİ O İŞİ YAPAN BİLİR” fikri vardır. 1960’larda oluşturulan kalite çemberleri ve benzeri öneri geliştirme gurupları, Japon şirketlerini yaratıcı beyin fırtınası yönteminin mucizevî sonuçları ile karşı karşıya bırakmıştır.

  GREVDEKİ BİR JAPON FİRMASINDA ÇALIŞANLAR, GÜNLÜK İŞLERİNE DEVAM ETMEKTE, YALNIZCA DÜŞÜNME, ÖNERİ GELİŞTİRME VE İYİLEŞTİRME FAALİYETLERİNİ ASKIYA ALMAKTADIRLAR. BU GREVLER, JAPON FİRMALARI İÇİN YARATICILIK YARIŞINDA GERİ KALMA TEHDİDİ OLARAK DEĞERLENDİRİLMEKTEDİR.

  ÜNLÜ ÇELİK KRALI ANDREW CARNEGIE’E ŞÖYLE BİR SORU SORMUŞLAR:

  “ELİNİZDEKİ BÜTÜN İMKANLÂRI KAYBETSENİZ, ACABA BÖYLE BİR SANAYİİ YENİ BAŞTAN NE KADAR ZAMANDA KURABİLİRSİNİZ?” CARNEGIE CEVAP VERMİŞ: “EĞER İMKÂNLARDAN KASTINIZ FABRİKALARIN FİZİKİ YAPILARI, MAKİNELER VE DONANIMSA, ÜÇ SENEYE KALMAZ ŞİMDİKİNDEN DAHA MÜKEMMEL VE MODERN BİR ŞEKİLDE SANAYİMİ KURABİLİRİM; FAKAT BÜTÜN ELEMANLARIMI, YANİ UZMANLARIMI, MÜHENDİSLERİMİ VE İŞÇİLERİMİ KAYBETMİŞSEM EĞER, O ZAMAN BU SANAYİİ KURMAK İÇİN ARTIK BENİM ÖMRÜM YETMEZ.”

  SÖZÜN ÖZÜ -1)
  “BİR ŞİRKETİ İŞ HAYATINDA FARKLI KILAN TEK UNSUR İNSAN FAKTÖRÜDÜR. SİZİN TEKNOLOJİNİZ, BİNALARINIZ, KULLANDIĞINIZ ARAÇ VE GEREÇLER RAKİPLERİNİZ TARAFINDAN TAKLİT EDİLEBİLİR; YALNIZ BİR TEK KAYNAK VAR Kİ O TAKLİT EDİLEMEZ. BU DA İNSAN KAYNAĞIDIR.” Charles Nielson

  SÖZÜN ÖZÜ -2)
  “GEÇMİŞTE KURUMLAR, MÜŞTERİLER VE PAZAR PAYI KONUSUNDA REKABET EDERLERDİ; ŞİMDİYSE EN İYİ ÇALIŞANLARI BULMAK KONUSUNDA REKABET EDİYORLAR. GELECEKTE BU DAHA FAZLA BÖYLE OLACAK. EN İYİ İNSANLARI BÜNYESİNDE TOPLAYABİLEN VE ELLERİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMALARI KONUSUNDA ONLARI YÜREKLENDİREN BİR KURUM YALNIZCA PROFESYONEL MANADA DEĞİL, DUYGUSAL OLARAK DA ETKİLİ SAYILIR.” Claus Moller

  ACIMASIZ BİR REKABETİN HÜKÜM SÜRDÜĞÜ GÜNÜMÜZ DÜNYASINDA, ŞİRKETİMİZİN REKABET GÜCÜNÜ VE KURUMSAL PERFORMANSINI SEKTÖRÜMÜZE YÖN VEREN VE OYUNUN KURALLARINI BELİRLEYEN KÜRESEL ÇELİK ŞİRKETLERİ SEVİYESİNE ÇIKARMADA EN ÖNEMLİ BELİRLEYİCİ GÜÇ OLAN ENTELEKTÜEL SERMAYEMİZE SAHİP ÇIKARAK; EMEĞİNİN VE ALINTERİNİN KARŞILIĞINI GREVE GİTMEDEN VEREBİLMEK VE ALABİLMEK DİLEKLERİMLE…

  SAYGILARIMLA

  “FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ’Yİ TÜKETMEKTİR.”
  Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü
  “Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.