ODABAŞ ÜNİTELERİ GEZİYOR…

ODABAŞ ÜNİTELERİ GEZİYOR…
17 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 2.019 kez okundu.
Reklam

ODABAŞ ÜNİTELERİ GEZİYOR…

ODABAS OTO BAKIMTürk Metal  Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Erdemir’deki ünite ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkanımız Odabaş, Liman Müdürlüğü Liman Bakım ve İşletme Baş Mühendisliği, Nakliyat Müdürlüğü Seyyar Ekipman Baş Mühendisliği ve Sinter Hammadde Manipülasyon Müdürlüğü İşletme Baş Mühendisliği’ndeki çalışan arkadaşlarımızla ayrı ayrı bir araya geldi.

Erdemir ile 25 Şubat’ta başlayan ve 24 Nisan’da uyuşmazlık zaptı tutulan sözleşme görüşmeleriyle ilgili üyelerimizi bilgilendiren Odabaş,  her zaman dile getirdiği gibi, sözleşmenin çalışanların lehine sonuçlanması için her türlü yasal hakkın kullanılacağını söyledi.

Erdemir çalışanlarının, şirketin büyümesi ve üretimini artırması yönünde üzerine düşeni her zaman yerine getirdiğini belirten Odabaş, şunları kaydetti:

“işçi arkadaşlarımız da alın teri ile emeklerinin karşılığını almalılar. Bunun için sendikamız ne gerekiyorsa onu yapacaktır. Elbette huzurlu ve iyi bir ortamda masa başında bitecek sözleşmeden yanayız. Ancak bu tavrımız, işçimizin haklarının en üst düzeyde sağlanmasıyla olabilir. Bunun dışındaki gelişmelerde grev hakkımız dahil her türlü yasal hakları kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” Üyelerimiz de, Türk Metal Sendikası’na olan bağlılıklarını dile getirerek, sözleşme döneminde her zaman sendikalarının yanında oldukları sözünü tekrarladılar.

Odabaş’ın ziyaretlerinde, şube yönetim kurulu üyelerimiz Naci Baysan, Bayram Aldırmaz, iş yeri temsilcileri ve Turgay Kavak ve Yakup Yılmaz da hazır bulundu.

Reklam
ODABAŞ ÜNİTELERİ GEZİYOR… Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Mehmet Turgut dedi ki:

    Bu İşçi Sizinle Gurur Duyuyor Başkanım

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git