AK PARTİ DESTEK İÇİN GELDİ

AK PARTİ DESTEK İÇİN GELDİ
5 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 1.453 kez okundu.
Reklam

AK PARTİ DESTEK İÇİN GELDİ

AK ZIYARETIAK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak ile birlikte Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı ziyaret etti. AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, ziyarette yaptığı konuşmada, gerek Erdemir ile süren toplu iş sözleşme sürecinde gerekse diğer zamanlarda sendikamızın yanında olduklarını söyledi.

Erdemir çalışanları ile sendikanın, ilçenin asli unsurlarından olduğunu savunan Çakır, şöyle dedi:

“Erdemir işçisi,bu süreçte de kültürüne, aidiyet duygusuna ve fabrikasına sahip çıkarak göstermiştir. Gerektiğinde fedakarlık da yaparak işletmenin yanında olmuştur. Biz de Erdemir’in, işçi adına sendikanın haklı taleplerini yerine getireceği kanaatindeyiz. Bu amaçla işçimizin ve sendikamızın yanında olalım istedik. Bugüne kadar olduğu gibi işçi-işveren ilişkisinde daha güzel yerlerde, daha iyi bir Ereğli’de olalım istiyoruz. Ondan dolayı bir destek ziyaretinde bulunmak istedik. Türk Metal Sendikasının Erdemir işçisinin Toplu Sözleşme döneminde de olsun başka zamanlarda da her zaman yanındayız.”

Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör de, Erdemir’de yetkili sendikamızın yanında olduğunu vurguladı.

ODABAŞ: “HERKES SÖZLEŞMEYİ BEKLİYOR”

Odabaş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasını, şöyle sürdürdü:

“Teşkilatım ve Erdemir çalışanları adına; Ereğli’de olmayan bir şekilde, hele hele bu süreçte sivil toplum örgütleri ile daha dirsek teması içinde olmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Bu anlamda sizi burada görmekten son derece mutlu olduk. Ziyaretinizden dolayı teşkilatım adına teşekkür ediyorum. İnşallah daha iyi şeyleri hep beraber yaparız.

Ne yazık ki masa başında bitirmek istediğimiz sözleşme arabulucuya gitti. Yine de aynı düşüncemizi sürdürüyoruz. Ancak, gerekli uzlaşma sağlanamazsa yasal hakkımız olan greve gideceğiz. Çok iyi biliyorum ki, sözleşme görüşmelerin üyelerimiz kadar ilçe esnafı ve halkı da yakından takip ediyor. İnşallah onlara yakışan bir toplu sözleşmeyi masada tamamlarız. Her türlü fedakarlığı yapan, Erdemir’i dünya şirketleri arasına sokan işçi arkadaşlarımızın emek karşılığını masa başında alırız.”

Samimi ortamda geçen ziyarette, Sendika Şube Sekreterimiz Metin Ercan, Şube Mali Sekreterimiz Sedat Taşdelen, yönetim kurulu üyelerimiz, Baş Temsilci Mustafa Yıldız ile bazı iş yeri temsilcileri de hazır bulundu.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git