Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

GREV KARARI ALINDI

17.06.2013
2.898
GREV KARARI ALINDI
REKLAM ALANI

GREV KARARI ALINDI

grev kakariTürk Metal Sendikası olarak. Erdemir’de uyuşmazlıkla sonuçlanan 24. Dönem Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri ile ilgili genel merkezimiz grev kararı aldı.

Grev kararı, Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak Başkanlığı’ndaki genel merkez yönetimimizin 11 Haziran 2013’te yaptığı toplantıda alındı.

REKLAM ALANI

Alınan kararda şöyle denildi:

“Sendikamızın yetkili olduğu ve Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Üyesi Uzunkum Caddesi No:7 Karadeniz Ereğli adresinde kurulu ERDEMİR Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. iş yeri için MESS ile yürütülen toplu iş sözleşmesi müzakerelerinden sonuç alınamamıştır. Bunun üzerine gereken kanuni prosedür işletilmiş olup, resmi arabulucu döneminde de anlaşma sağlanamamıştır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün bu hususu belirtilen ve 10.06.2013 tarihinde sendikamıza tebliğ edilen 05.06.2013 gün ve 94845021-915.3.4-3875 sayılı yazısına istinaden 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun 60. Maddesinde öngörülen sürede, kanunun ilgili maddelerinde de yer alan hükümlere uygun olarak grev kararı alınmasına, alınan grev kararının ilanı ile iş bu grev prosedürünün ikmal etmeye Karadeniz Ereğli Şubemiz Yetkili kılınmıştır.

Yönetim kurulumuz, 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun ilgili maddesinde yer alan hükümlere uygun olarak grevin başlama tarihini bilahare bildirecektir.”

Bu arada, Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş da, gazetecilerin sorusu üzerine Arabulucu döneminde de uzlaşma ortamı sağlayamadığı v eyasal süreç olarak grev kararı uygulanacağını belirterek, “ancak bu sürede işveren kanadından gelecek görüşme talepleri de mutlaka değerlendirilecektir” dedi.

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. Fatih ORHAN dedi ki:

    Sendikamızla beraber tek yürek tek bileğiz.Bu süreci teşkilatımızla beraber sonuna kadar getirmeye kararlıyız.GÜÇLÜ TÜRK METAL

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.