ÖĞRENCİLERİMİZE SERTİFİKALARINI VERDİK

ÖĞRENCİLERİMİZE SERTİFİKALARINI VERDİK
5 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 1.383 kez okundu.
Reklam

ÖĞRENCİLERİMİZE SERTİFİKALARINI VERDİK

OGRENCISERTIFIKATürk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi olarak, TED Karadeniz Ereğli Koleji’nde, Erdemir çalışanı üyelerimizin çocuklarına yönelik sağladığımız Seviye Belirleme Sınavı (SBS) kursuna katılan öğrencilerimiz sertifikalarını aldı. Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Okulda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türk Metal Sendikası’nın, Türkiye ve Ereğli’de gerçekleştirdiği etkinliklerle ‘Sosyal Sendikacılık’ örneği sergilediğini söyledi.

Sendikanın eğitime ayrı önem verdiğini vurgulayan Odabaş, şöyle dedi:

“Ereğli Şubemizde, Genel Merkezimizin de büyük desteğiyle çeşitli sosyal, kültürel, sportif ve eğitim alanında etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Genel Merkezimizin başlattığı çocuk kulübümüz var. Üyelerimizin çocukları bu kulübümüze üye olabilirler. Bu vesileyle, yıl içinde Ankara’da düzenlenen Çocuk seminerlerimize ve çeşitli etkinliklerimize katılabilirler.

Eğitim konusunda geçen yıl başlattığımız; üyelerimizin çocuklarına SBS öncesi kursumuzu gerçekleştirdik. Bu konuda önümüzü açan Genel Merkezimize ve katkılarından dolayı TED Karadeniz Ereğli Vakfı Koleji’ne teşekkür ediyoruz. İnşallah bu yıl da öğrencilerimiz büyük başarılar elde edecektir. Bu da bizi ‘önümüzdeki yıl daha ne yapabiliriz’i düşünmeye sevk eder.”

TED DE DESTEĞİNİ ARTIRACAK

TED Vakıf 2. Başkanı Celal Bozkuş ise sendikanın, ülke genelinde bir ilki gerçekleştirdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Sendikadan böyle bir eğitim teklifi sunulduğunda heyecanlandım. Yönetim olarak gerekli kararı çıkararak, gereken gayreti sarf ettik. Sonuçta başarı oranının yükseldiğini ve ortalamaların ülke standartlarının üzerine çıktığını görünce de gurur duyduk. Katkılarından dolayı Türk Metal Sendikası’na teşekkür ediyoruz. İnşallah ileriki yıllarda desteğimizi arttırırız ve çocuklarımızı daha iyi yerlerde görürüz.”

Okul Müdürü Selim Aslankaya da gerçekleştirilen kursların faydalı olduğunu ifade ederek,  “Türk Metal Sendikası üyelerinin çocuklarına verilen SBS sınavı sertifika kursunu başarılı buluyoruz. Bu projeye emek veren hayata geçiren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kursa katılan öğrenciler adına konuşan 8. sınıf öğrencisi Ozan Koç, gerçekleştirilen kursun kendilerine bilgi ve tecrübe kazandırdığını, bunu sağladıklarından dolayı da Türk Metal Sendikası’na teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Sendikamız Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Sedat Taşdelen, Yönetim kurulu üyeleri, Baştemsilci Mustafa Yıldız, bazı iş yeri temsilcileri, okul idarecileri ile öğrencilerin ailelerinin katıldığı törende, kurs veren öğretmenlere sendika tarafından plaket takdim edildi. Öğrencilere de sertifikalarının verilmesinin ardından, okul merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirildi.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git