AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN KUTLAMA ZİYARETİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN KUTLAMA ZİYARETİ
28 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 1.454 kez okundu.
Reklam

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN KUTLAMA ZİYARETİ

TOPTAN ZİYARETIAK Parti Zonguldak Milletvekilleri eski TBMM Başkanı Köksal Toptan, Ercan Candan ve Özcan Ulupınar, Erdemir ile sendikamızın masa başında anlaşmaya vardığı toplu iş sözleşmesi vesilesiyle Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubemizi ziyaret ettiler.

Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, milletvekilleri ve beraberindeki heyeti, yönetim kurulu üyelerimiz ve iş yeri temsilcilerimizle birlikte sendika binası girişinde karşıladı.

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Emine Çift, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, partinin bazı belediye ve il genel meclis üyeleri ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette Odabaş, memnuniyetini dile getirdi.

Ziyarette konuşan Toptan, sendikamızın yeni binamıza taşınması dolayısıyla ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulunarak, “Bu binayı zor şartlar altında yapmıştık. Plan Proje değişiklikleri oldu, sonunda böyle bir bina ortaya çıktı. Hem öğretmen arkadaşlarımız hem de Özel idare için önemli imkanlar sağlandı” dedi.

Toptan, sendikamızın da yeni binamızda üyelerimize daha iyi hizmet vereceği inancını taşıdığını belirttiği konuşmasında şunları söyledi:

“Bunun işaretleri de var.  Son toplu iş sözleşme sebebiyle sizi kutlamak istiyorum. Baktığımız zaman Türkiye ortalamasının üzerinde çalışan arkadaşlarımıza imkanlar sağladınız. Bu, sektör için de Ereğli için de çok önemli. Elbette sendika ve işçisi için de önemli.

İŞVERENE DE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bu arada işverene de teşekkür etmek isterim. Çalışanın hakkını verme konusunda duyarlı davrandılar. Zaten işçi ve işveren arasındaki ücret dengesi, sosyal denge sağlanmazsa işyerinde verim de olmaz, huzur da olmaz, dinamizm de olmaz.

Son zamanlarda Erdemir’e ziyaretlerimiz oldu. Bu ziyaretlerde de bunları konuştuk. Onların verdiği bilgilerden de doğrusu memnun kaldık. Onun sözleşmeye yansımış olması da bizim için ayrıca memnuniyet verici. İnşallah işçi arkadaşlarımız, kardeşlerimiz alacakları yeni ekonomik ve sosyal imkanlarla daha da rahat ederler.

“İŞÇİDEN YANA TARAFIZ”

Onlara da söyledik; elbette biz işçimizin çok para almasını isteriz. İşçimiz ne kadar çok para alırsa, Ereğli ve Zonguldak’taki arkadaşlarımız da daha çok para kazanır. O nedenle elbette burada işçiden tarafız. Ama Erdemir’e de, sadece Ereğli’nin değil Türkiye’nin gözbebeği olarak bakıyoruz. Onu korumak, kollamak, mümkünse daha büyütmek, daha verimli hale getirmek bizim de arzumuzdur. Erdemir yöneticilerini de bu kararlılıkta gördüğümüz için de memnun kaldık. İnşallah bundan sonra Erdemir daha verimli bir çalışma performansı gösterecektir. Biz de dışarıdan bu işleri takip eden arkadaşlarınız, hemşehrileriniz olarak ondan memnuniyet, mutluluk duyuyoruz. Sendikanızı tekrar tebrik ediyorum.”

 CANDAN: “ERDEMİ’İ ÇIKARTIRSANIZ BİR ŞEY KALMAZ”

Milletvekili Ercan Candan ise Ereğli’nin, Erdemir’siz olamayacağın vurgu yaptığı konuşmasında şöyle dedi:

“Erdemir’i çıkartırsanız Ereğli’de geriye bir şey kalmadığını göreceksiniz. Ama durum böyleyken, sendikanın sorumlu bir biçimde davranarak greve gitmeden bu işi sonlandırması tabi ki en çok bizi mutlu etti. Çünkü Erdemir aynı zamanda bir dünya markası. Ve dünya gittikçe köy haline geliyor. Rekabet de gittikçe kızışıyor. Onun için, tabi ki gönül işçilere çok verilmesini ister ama bu arada gözbebeğimizi de korumak zorundayız. Eğer çıkarsa, geriye sıfır kalacağının farkında olmamız gerekiyor. Bu doğrultuda işçi arkadaşlarımıza ve özellikle sendikayı, Erdemir yöneticilerini tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar da, gerçekleştirilen sözleşmenin hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulunmasının ardından, kutladığı Odabaş’tan bazı sendikal konularda bilgiler aldı.

ODABAŞ: “SON DERECE MUTLUYUM”

Şube Başkanımız Odabaş, konuşmasında, sözleşme sürecinde yaşananları özetleyerek, şöyle konuştu:

Her söylemde sözleşmenin masa başında bitmesinden taraf olduğumuz söylemiştik. Sonuçta Erdemir bizim iş yerimiz, burada çalışıyoruz. Bu fabrikanın ayakta durması, bacası tütmesi lazım. Teşkilat olarak da bu bilinçteyiz. Ancak sözleşme yasal sürecindeki görüşmelerde anlaşma sağlanamaması, arabulucu döneminde de uyuşmazlık zabtı tutulması sonucu yasal anlamda grev kararı almamız gerekiyordu. Zira bu aynı zamanda yasal zorunluluktur. Çünkü bu kararı almazsanız yetkiniz düşer.

Bu karar sonrası Erdemir yöneticileri ile sendikamız genel merkez yöneticileri, konuyu masa başında bitirmek için oldukça fazla emek sarf ettiler. Dolayısıyla sözleşmenin masada anlaşmayla sonuçlanmasından üyelerimiz kadar Ereğli esnafı açısından da son derece mutluyum. Çünkü basından da takip ettiğimiz kadarıyla esnafımız da tedirgin olmuştu, grev istemiyordu. Sonuçta Erdemir işçisi de esnaf da mutlu oldu. Allah değerli çalışma arkadaşlarıma, bu Mübarek ayda, Ramazan Bayramı öncesi alacakları parayı güle güle harcamak nasip etsin.

Bu süreçte bize destek veren belediye başkanlarıma AK partili ve bağımsız belediye meclis üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum.

Erdemir, İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları ile birleştiği zaman ülkede Tüpraş’tan sonra ikinci şirket konumundadır. Bunun değerini Ereğli de bilmesi lazım, ülkenin de bilmesi lazım. Biz bu bilinçle hareket ediyoruz.”

Konuşmaların ardından ziyaretin basına kapalı kısmında çeşitli güncel konularda görüş alış, verişinde bulunuldu.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git