CHP’NİN KUTLAMA ZİYARETİ

CHP’NİN KUTLAMA ZİYARETİ
6 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 1.443 kez okundu.
Reklam

CHP’NİN KUTLAMA ZİYARETİ

CHPZIYARETI1Erdemir ile gerçekleştirdiğimiz toplu iş sözleşmesi anlaşması dolayısıyla CHP İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf ziya Odabaş’ı ziyaret etti.

Kartal, bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, sözleşmenin masa başında bitirilmiş olmasından mutluluk duyduklarını söyledi.

Hak arayışlarında grevin, çalışanların vazgeçilmez hakkı olduğunu belirten Kartal, şöyle dedi:

“Ancak grevin hak arama yöntemlerinden biri olduğunu söylemekle birlikte, hiç birimizde haklarımızın grevle elde edilmesini istemeyiz. Çünkü ekonominin gerçekten büyük sıkıntılı bir süreçten geçtiği günlerde, grev olmadan da işçi ve işverenin uzlaşması, toplu sözleşmeyi masa başında bağıtlaması büyük önem taşıyor. Öncelikle şahsınızda Erdemir işçilerinin  toplu sözleşmesi hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Odabaş da, CHP’nin sözleşme süresince destek verdiğini hatırlatarak, “Toplu sözleşmenin masada bitirilmesi daha güzel. İşçinin, herkesin o günden beri yüzü gülüyor. Ereğli ekonomisi rahatladı. Esnafın iyi dilek ve temennilerini alıyoruz. Dünya şirketi olan Erdemir’in bunu masa başında bitirmesi dolayısıyla da, Erdemir yöneticilerine; özellikle de İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Kaan Böke’ye teşekkür ediyorum. İşçi mutlu, biz mutluyuz. Bayram öncesi kömür paralarını alıyorlar. 45 gün içinde farklarını alacaklar” diye konuştu.

Ziyarette Türk Metal Sendikası Şube Sekreteri Metin Ercan da hazır bulundu.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git