Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

“ERDEMİR İŞÇİSİ MÜKEMMELDİ”

24.08.2013
4.230
“ERDEMİR İŞÇİSİ MÜKEMMELDİ”
REKLAM ALANI

kavlakaozel

Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak, Erdemir’de çalışan üyelerimizin ortaya koyduğu performansın ‘mükemmel’ olduğunu bildirdi.
Genel Başkanımız Kavlak, “ereglihakimiyet.com” haber sitesinde yayınlanan habere göre, Erdemir’de gerçekleştirdikleri 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesini çok önemsediklerini söyledi.


Erdemir’de çalışanların ücretlerinin yüksek olduğu yönünde ülke genelinde yaygın propaganda yapıldığını belirten Kavlak, “bunun beraberinde, sanki düşük ücret imzalayacakmış gibi bir propaganda yapılması son derece manidardı” dedi.

REKLAM ALANI

[yendifplayer video=5]

“1 NUMARA SÖZLEŞME İMZALADIK”
Erdemir’in dünya markası olduğunu, şirket bünyesindeki işçilerin de çok kaliteli ve verimli çalıştıklarını savunan Kavlak, şunları söyledi:
“Biz, burada işçilerimizin bir değer yarattıklarını ve ortaya çıkan pastadan da sadece hakça, adil şekilde dağıtılmasını istedik. Erdemir işçisinin de 1 numara olduğunu söyledik. Erdemir Türkiye’nin 1 numarasıdır. Erdemir işçisi Türkiye’nin 1 numarasıdır. Türk Metal de Türkiye’nin 1 numarasıdır. Dolayısıyla 1 numara bir sözleşme olması lazımdı. Biz de gerek Ereğli kamuoyunun, ilçede yaşayan insanların, esnafın verdiği destekle elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar verdikleri bu güveni boşa çıkartmamak için çaba sarf ettik. Çok şükür Allah’a, çabalarımız boşa çıkmadı, iyi bir sözleşme oldu.
Ben, hem işletmemize, hem de Erdemir’de çalışan sadece mavi yakalılar değil, beyaz yakalılara da sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum.”
   
“ORGANİZASYON DA, İŞÇİMİZ DE MÜKEMMELDİ”

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, ilerleyen sürelerde, Erdemir’de çalışanların çocuklarının eğitimine yönelik gelişmeler olduğunu hatırlattığı konuşmasında, şunları söyledi:
“Erdemir’de çalışan işçilerimizin çocuklarına yönelik üniversiteye hazırlık konusu olsun, gerekse bundan sonraki sosyal politikalar anlamında şube başkanımızla da görüşerek birçok hazırlıklar yaptık. Bunun da meyvesini önümüzdeki günlerde Erdemir çalışanı alacaktır.
Bir hafta 10 gün sonra (ikinci yıl için) tekrar sözleşme masasına oturacağız. Belki de üyelerimiz 3-4 zamlı maaş almadan yeni bir zam daha alacak. Bu da çalışan üzerinde ekonomik anlamda ciddi rahatlık getireceğine inanıyorum. Hem sosyal hayata bakışı, yaşantısına ciddi anlamda kalite de getirecektir diye düşünüyorum. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz, dayanışmamız devam ettiği sürece gelecek günlerin daha iyi olacağına inancım sonsuz.
Burada mükemmel bir organizasyon, tek kelimeyle mükemmel bir Erdemir işçisi vardı. Az bile yapmışız diyebiliyorum.”
 

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. yusuf egeli dedi ki:

    baskan da mükemmel di sube organızasyonda biz birlik icinde oldukça mutlu yarınlar erdemir işçisinindir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.