50. YIL FUTBOL TURNUVASI DÜZENLEDİK

50. YIL FUTBOL TURNUVASI DÜZENLEDİK
3 Eylül 2013 tarihinde eklendi, 1.961 kez okundu.
Reklam

50. YIL FUTBOL TURNUVASI DÜZENLEDİK

 50YILTURNUVATürk Metal Sendikası’nın kuruluşunun 50. yılı dolayısıyla Karadeniz Ereğli Şubemizce futbol turnuvası düzenlendi. Erdemir ünitelerde çalışanlardan oluşan takımların yer aldığı turnuv, dün Erdemir Stadı’nda başladı.

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, turnuvanın açılış maçı öncesi yaptığı konuşmada, sendikanın 50. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştireceklerini söyledi.

Bunlardan birinin de futbol turnuvası olduğunu belirten Odabaş, şöyle dedi:

“Kutlamalar kapsamında ne yapabileceğimizi düşündük. İlk etkinliğimizin aynı zamanda kaynaşmayı da daha üst seviyeye çıkaracak olan futbol turnuvası düzenlemenin uygun olacağı kararına vardık. Bu konuda başta Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak, Genel Başkan yardımcılarımız ve Erdemir yönetiminin yardımlarını gördük. Desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Burada elbette öncelikli amacımız sendika üyesi Erdemir çalışanlarının daha üst seviyelerde kaynaşmalarını, birlik ve beraberliklerini artırmalarını sağlamaktır. Bunun yanı sıra centilmence geçeceğine inandığımız turnuvamızın sonunda şampiyon takım başta olmak üzere dereceye giren takımlarımıza, öne çıkan futbolcularımıza çeşitli hediyelerimiz olacak.

Turnuvanın kazasız atlatılması temennisiyle katılan takımlarımıza başarılar diliyorum.”

METAL-KOOP. Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Özdemir, Baş Temsilci Mustafa Yıldız, Sendika Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile bazı iş yeri temsilcilerinin katıldığı açılışta, turnuvanın ilk maçında mücadele edecek olan Liman Nakliyat ve Sevkiyat Müdürlüğü oyuncuları, arkasında “Yusuf Z. Odabaş” yazılı formayı Odabaş’a hediye ettiler.

 TURNUVAYA 10 TAKIM KATILDI

10 takımın yer aldığı turnuvada 5’li 2 grup oluşturuldu. Tek devreli lig usulü oynayacakları karşılaşmalar sonucunda, gruplarında ilk üç sırayı alan takımlar çeyrek finale yükselecek.

Çeyrek final karşılaşmaları 16-18 Eylül tarihlerinde oynanacak turnuvanın yarı final karşılaşmaları 20 Eylül’de yapılacak.

Turnuvanın üçüncülük ve yarı final karşılaşmalarının ise 24 Eylül’de yapılması planlandı.

Dün oynanan açılış maçında ise Liman Nakliyat ve Sevkiyat Müdürlüğü, Yardımcı İşletmeler takımını 3-1 yendi.

 

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git