LOKALLERİ BİLGİLENDİRDİ

LOKALLERİ BİLGİLENDİRDİ
27 Eylül 2013 tarihinde eklendi, 1.554 kez okundu.
Reklam

LOKALLERİ BİLGİLENDİRDİ

1Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi 2. yılı ile ilgili Erdemir’deki Temsilci ve lokalleri bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Odabaş, beraberinde Şube Sekreteri Metin Ercan ve Mali Sekreter Sedat Taşdelen ile birlikte, Büyük Anadolu Ereğli Hotel Nikah Salonu’nda, iş yeri temsilcileri ve lokalleri ile bir araya geldi.

Burada, sözleşmenin ikinci yılı ile ilgili gelişmeleri aktaran Odabaş, şöyle dedi:

“Değerli arkadaşlarım, bildiğiniz gibi bu dönem birinci yılını bağıtladığımız toplu iş sözleşmesinin ikinci yılı çalışmalarına da başlamıştık. Bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderdiğimiz üye yeterlilik sayımızla ilgili belgemiz geldi. Yasal olarak yetki belgemizin de gelmesini bekleyeceğiz. Daha sonra da yine prosedür gereği işveren kanadı ile masaya oturup, ikinci yıl sözleşmemiz üzerinde görüşmeler yapacağız.

Bundan önce sizlerle bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapmak, varsa fikir ve önerilerini almak istiyoruz. Yapacağımız görüşmenin şimdiden çalışanlarımıza, ailelerine ve Ereğli halkına hayırlı olmasını diliyorum.”

Odabaş’ın konuşmasının ardından bazı temsilci ve lokaller söz alarak görüş ve önerilerini sundular. Sendika Şube yönetim kurulu üyelerimizin de katıldığı toplantıda 230 iş yeri lokali hazır bulundu.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git