ŞAMPİYON; SICAK HADDEHANELER

ŞAMPİYON; SICAK HADDEHANELER
26 Eylül 2013 tarihinde eklendi, 1.751 kez okundu.
Reklam

sonturnuva

Türk Metal Sendikamızın 50. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Futbol Turnuvası’nda şampiyonluğa Sıcak Haddehaneler takımı ulaştı. Aralarında METAL-KOOP’un da bulunduğu Erdemir’deki ünetilerden oluşan toplam 10 takım ile başlayan turnuvada rakiplerine üstünlük sağlayan Sıcak Haddehaneler ile Yardımcı İşletmeler final oynamaya hak kazandı.

24 Eylül 2013’de Erdemir Stadı’nda oynanan karşılaşmada rakibine Zeki Akman’ın golü ile üstünlük sağlayan Sıcak Haddehaneler, elde ettiği 1-0’lık skoru maç sonuna taşıyarak adını şampiyonluk hanesine yazdıran takım oldu.

Bu karşılaşmadan önce oynanan üçüncülük maçında ise Liman Nakliyat’ı 2-1 yenen Koruma SGS takımı elde etti.

Turnuvanın final maçında konuşan Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Sekreteri Metin Ercan, Türk Metal Sendikası Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ın, başkanlığını yaptığı Genel Merkez Denetim Kurulu Toplantısı gereği Ankara’da bulunduğu için turnuvaya katılamadığını belirterek selamlarını iletti.

Türk Metal Sendikası’nın kuruluşunun 50. yılını büyük gurur ve mutlulukla kutladıklarını vurgulayan Ercan, şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın da söylemiyle; 50 yıllık çınar olan Türk Metal, sendikal ilkeler doğrultusunda verdiği hak arama mücadelesini, üyelerinin eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerini de en üst düzeyde tutmayı sürdürmektedir. İşte bu sportif faaliyetlerden olan futbol turnuvamızı daha anlamlı hale getirerek, sendikamızın 50. yılına atfettik. Dolayısıyla bu yıl gerçekleştirilen turnuva bir başka önem kazandı. Arkadaşlarımız da bu bilinçle son derece centilmence mücadele ederek, adeta her biri gönlümüzde ‘Fair-Play’ adayı oldular.

Elbette kazanmanın mutluluğunu yaşarken, kaybetmenin ise sadece skor olduğu bilinciyle hareket ederek, her kaybeden takımımız, kazanan takımdaki arkadaşlarını tebrik ederek kutladılar. İşte Türk Metal, çalışanlar arasındaki kaynaşma ve dayanışmanın bu şekilde olması için verdiği çabanın bir örneğini bu turnuvada da göstermiş oldu.

Ben, yönetim kurulumuz adına, böyle güzel bir organizasyonu daha başarıyla tamamlamamamızdan son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Turnuvada mücadele eden 10 takımda yer alan arkadaşlarımızı bir kez daha kutluyorum.”

Törenin sunumu yapan Şube Yönetim Kurulu Üyesi Soner Uslubaş da, Turnuvanın Şube Başkanı Odabaş önderliğinde düzenlendiğine dikkat çekerek, “birlik ve beraberliğimizin daimi olduğu bu günlerde bu turnuvada seyir zevkine, mücadeleye şahit olduk. Turnuvayı düzenleyen tertip komitesindeki dostlarımıza, Erdemir Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına, stat çalışanlarına ve katkılarından dolayı METAL-KOOP’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Turnuva maçlarını yöneten hakemler Şefik Özbay ile Adem Demirtaş’a, 8 gol ile gol krallığını elde eden Zeki Akman’a  plaketleri verilirken, Fair-Play ödülü METAL-KOOP takımına, turnuvanın Onur Ödülü de katkılarından dolayı METAL-KOOP adına yönetim kurulu başkanı Erdal Özdemir’e takdim edildi.

Turnuvanın üçüncüsü Koruma SGS’nin kupası ile hediyeleri Baş Temsilci Mustafa Yıldız tarafından verilen törende, Türk Metal Şube Mali Sekreteri Sedat Taşdelen de ikinci olan Yardımcı İşletmeler takımının kupa ve hediyelerin sundu.

Turnuvanın şampiyonluk kupasını ise Sıcak Haddehaneler takımına Şube Sekreteri Ercan tarafından verildi.

Çok sayıda Erdemir işçisi ile ailelerinin izlediği turnuva sonunda Sendika yöneticileri, takım teknik kadroları ve futbolcuların katılımıyla hatıra fotoğrafı çektirildi.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git