DEMİR ÇELİK İŞÇİLERİ TEK YÜREK, TEK BİLEK!

DEMİR ÇELİK İŞÇİLERİ TEK YÜREK, TEK BİLEK!
18 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 2.944 kez okundu.
Reklam

DEMİR ÇELİK İŞÇİLERİ TEK YÜREK, TEK BİLEK!

UP5_4849Genel Başkanımız Pevrul Kavlak İsdemir ve Erdemir emekçilerinin Ankara buluşmasında İsdemirli emekçilere seslendi:, İsdemir işçisi artık Erdemir’deki kardeşleriyle birlikte daha güçlüdür. Demir-çelik işçisi artık tek yürektir, tek yumruktur!

Türk Metal’in İsdemir iş yerinde örgütlenmeye başlamasının ardından Türk Metal İsdemirli emekçilerle Ankara’da bir araya geldi. Türk Metal’e geçen İsdemirli emekçilerden bir grupla, aynı işverene sahip Erdemir iş yerinden bir grup emekçi eşleri ve çocukları ile birlikte Ankara’da Büyük Anadou Termal Hotel’de bir araya geldi.  Planlanan eğitim programının açılışında konuşan Genel Başkanımız Pevrul Kavlak Salonda bulunan İsdemirli emekçilere seslenerek; “büyük çınarın dalları İsdemir’e uzanıyor. İsdemir işçileri, Türk Metal’in gücüne güç katıyor. Bu salonda olduğu gibi, İsdemir işçisi artık Erdemir’deki kardeşleriyle birlikte daha güçlüdür. Demir-çelik işçisi artık tek yürektir, tek yumruktur. Aramıza hoş geldiniz, ” dedi.

Pevrul Kavlak’ın konuşması salonda büyük coşkuya neden olurken, misafirler Kavlak’ı ayakta alkışladı. Kavlak; Türk Metal’in yaptığı sözleşmeleri, hizmetleri, anlayışını ve duruşunu anlattı. Kavlak’ın sözleri sık sık “Türk Metal gelecek Ali Cengiz gidecek. Türk Metal ile güçlendi Erdemir, Sıra sende İsdemir” sloganları ile kesildi.

UP5_4925Kıbrıs Genç TV, İskenderun ve Hatay’ın yerel televizyon ve radyo kanallarından da canlı olarak verilen konuşmasında Kavlak; İsdemir’de oynanan alicengiz oyunlarına dayanamayan Çelik İş’in onurlu Şube Başkanı istifa etti. Sadece o da değil, Baş temsilci ve iki yardımcısı, hem istifa etti hem de Türk Metal’e katıldı. Denetim Kurulu üyesi, Disiplin Kurulu üyesi, Genel Merkez Üst Kurul delegeleri, Şube delegeleri, istifa edip Türk Metal saflarına katıldı. Binlerce İsdemir emekçisi kardeşimiz, Türk Metal üyesi oldu. İşte sizler buradasınız. Evinizdesiniz, yeni yuvanızdasınız. Güvendesiniz, Huzurlusunuz…

Kavlak aslında Türk Metal’in ilke olarak örgütlü iş yerlerinde örgütlenme çalışmasına girmediğini ama bunun iki istisnasının olduğunu kaydetti:

Biz sendikal rekabete girmeyiz. İlkesel olarak başka sendikanın örgütlü olduğu yere de girmeyiz. Bunun iki istisnası vardır. Biri, o işyerinde yetkili olan sendikanın niteliğini yitirmesi, Diğeri de, o işyerindeki işçinin, Türk Metal’i davet etmesi.

Türk Metal’in bu özelliğine dikkat çeken Kavlak; İsdemir’de yetkili olan sendikanın niteliğinin yitirildiğine ve işçilerin Türk Metal’i davet ettiğine dikkat çekti ve ekledi:

1İşçiyi, emekçiyi onların zulmünden kurtaracağız. İşte bu yüzden, bizim İsdemir’deki mücadelemiz sendikal rekabet değil, mazlumu zalimden kurtarma kavgasıdır.  Biz bu çağrıya kulak tıkayamazdık. Erdemir işçisi gibi gülmek isteyen, İsdemir işçisinin çağrısına sırtımızı dönemezdik. Dönmedik de.

Genel Başkanımız Kavlyak’ın konuşmasının ardından Türk Metal tanıtım filmi izlendi. Filmin ardından da Kavlak; Erdemir emekçileri ve İsdemir emekçileri ile gruplar halinde fotoğraf çekindi.

Toplantıya, 450 kişi katılırken, Genel merkezimizden Genel Başkan Yardımcımız Muharrem Aslıyüce, Genel Sekreterimiz Yücel Yücel de katıldı.

 

 

Kaynak : http://www.turkmetal.org.tr/demir-celik-iscileri-tek-yurek–tek-bilek_icerik_12888-1.html

 

Etiketler:

Reklam
DEMİR ÇELİK İŞÇİLERİ TEK YÜREK, TEK BİLEK! Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. mehmet bilgin dedi ki:

    Türk Metal sendikamızın düzenlemis olduğu bu etkinlik mukemmeldi
    bize lakaplar takan işçiye bizi kötü gösterenler büyük Ailemizi görünce ne yapacaklar acaba

  2. Enver ZENGİN dedi ki:

    Bu mükemmel etkinlikte bizler ile tek tek ilgilenen Genel Başkanımıza teşekkürler

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git